Podle prognóz amerického Národního hurikánového centra může Norma zasáhnout jižní část mexického státu Baja California v pondělí, přičemž nebezpečí hrozí i tamějším oblíbeným turistickým střediskům. Pak by měla začít opět slábnout. Informuje o tom deník The Washington Post.

Zubaté stvoření, které objevila Preeti Desaiová na pláži v Texasu
Hurikán Harvey vynesl na břeh záhadné stvoření z hlubin

Kalifornský poloostrov leží na mexickém pobřeží Tichého oceánu. Politicky se území dělí na dva mexické státy, Baja California (s hlavním městem Mexicalil) a Baja California Sur (s hlavním městem La Paz). Pro celou oblasti je velmi důležitý turistický průmysl navázaný na turisty ze Spojených států amerických, žije zde mnoho cizinců. Hurikán tak hrozí významně poškodit místní ekonomiku.

Další hurikán Max udeřil na pobřeží mexického státu Guerrero východně od Acapulca. Podle dosavadních informací je zatím pohřešován jeden člověk a asi 200 domů bylo poškozeno. Podle guvernéra Guerrera Hectora Astudilla došlo k těmto škodám v městečku San Marcos, které stálo přímo v cestě bouře.

Irma rozdrtila i ostrov Svatý Martin
Hurikán Irma zpustošil Floridu a míří k Georgii. Počet obětí stoupá

Norma i Max jsou tak dalšími hurikány, které v posledních dnech a týdnech útočí na americké a mexické pobřeží. Předcházely jim ničivé bouře Irma a Harvey, které zpustošily řadu tichomořských ostrovů v Karibiku a zasáhly Texas, Floridu i Kubu.