Televizní stanice Fox News uvedla, že desítku nejpopulárnějších republikánských uchazečů si vybrala na základě pěti průzkumů veřejného mínění. Kromě Perryho z debaty vypadl například senátor Lindsey Graham. Oba se čtyři hodiny před televizní debatou v hlavním vysílacím čase zúčastní jiné diskuse, kde mezi sedmičkou soupeřů bude i jediná uchazečka na prezidentku za republikány, podnikatelka Carly Fiorinaová.

Perry v roce 2008 patřil k hlavním uchazečům o nominaci, připomněla stanice BBC na svém webu. Tentokráte se ale všechny oči upírají na Trumpa, proslulého kontroverzními výroky a nezvladatelnou agresivitou, který vede nynější průzkumy. Své soupeře už stačil pourážet jako slabochy, idioty a neschopné si vydělávt jinak než politikou.

Jeb Bush už zažertoval, že ho těší přítomnost lékaře v čtvrteční debatě (bývalého dětského neurochirurga Bena Carsona), protože "doktor může být zapotřebí".

V "top deset" republikánů se kromě Bushe, Trumpa a Carsona ocitli guvernér státu Wisconsin Scott Walker, bývalý guvernér Arkansasu Mike Huckabee, senátoři Ted Cruz, Marco Rubio a Rand Paul, guvernér Ohia John Kasich a guvernér New Jersey Chris Christie.