„Celý prostor se stane interaktivním živoucím muzeem, který ukáže průběh celé operace,“ uvedl Narongsak Osottanakorn, šéf záchranné mise. „Stane se tak další hlavní atrakcí Thajska,“ dodal.

Jeskyně je však prozatím uzavřena, jelikož se do ní instaluje bezpečnostní opatření, aby se už podobná sitauce neopakovala. Nepřístupná bude nejméně šest měsíců.

Zatím také není jasné, zda kvůli monzumům, které řádí od června do řína, bude moci být muzeum otevřeno celý rok.

Jeskyně Tham Luang je jedním z největších jeskynních systémů Thajska. Nachází se pod horami u městečka Mae Sai v provincii Chiang Rai na severu země u hranic s Myanmarem. Celá oblast je velmi málo rozvinutá, pro rozvoj masového turismu skýtá velmi málo zařízení, které by mohli návštěvníci využít.

Ještě předtím, než byli členové týmu "Divočáků" zachráněni, projevila zájem o natáčení příběhu americká společnost Pure Flix. Americká média píší, že příběh by mohl ztvárnit režisér Jon M Chu, který režíroval například komedii Šíleně bohatí Asiati (Crazy Rich Asians, 2018). V Thajsku se rovněž již živě diskutuje o tom, kdo bude hrát dětské role.

Všichni zachránění jsou v dobré kondici, zůstávají ale ještě po tento týden v nemocnici, aby se zcela zotavili. Chlapci byli v jeskyni uvězněni od soboty 23. června, kdy je v ní překvapil přívalový liják a náhlé vzedmutí vody, která zatopila vchod do jeskyně. Po devíti dnech je objevili britští potápěči.