Dotčený Švéd potyčku nahlásil místní policii. „Nejspíš se tím jen chtěl chránit, aby nebyl sám obviněn,“ uvedla pro portál Sky News Radha Stirlingová, ředitelka organizace Detained in Dubai (Zadrženi v Dubaji), která poskytuje pomoc Britům uvízlým v právním systému Spojených arabských emirátů.

Zatímco přátelé Hutchinsonové policie záhy propustila, ji samotnou obvinila. Na rozdíl od svých mužských kolegů ve Spojených arabských emirátech pracuje dlouhodobě jako účetní pro mezinárodní spediční firmu. „Je to tak nespravedlivé. Zaslechla jsem hluk a šla jsem se jen podívat, co se v hale děje,“ popsala svou účast v incidentu.

Kontroverzní obvinění dubajské policie vůči britským občanům nejsou v posledních měsících ojedinělá. V říjnu byl odsouzen ke třem měsícům vězení sedmadvacetiletý elektrikář za to, že se v davu snažil nerozlít kelímek piva a při úhybném manévru zavadil o bok cizího muže. Před rokem se na dubajskou policii obrátila britská turistka s tvrzením, že byla znásilněna dvěma muži. Vzápětí byla zatčena za nemanželský sex.