Čtyřicetiletý muž je pohřešován a vyšetřovatelé možná našli u ohniště jeho kosti. Řeší, zda turista byl obětí loupežného zločinu nebo i lidojedů.

Na ostrově Nuku Hiva, který je největším v souostroví Markézy ve Francouzské Polynésii, policisty přivedlo na stopu minulý týden ještě doutnající rozlehlé spáleniště. Na několik čtverečních metrech zůstaly rozesety kosti, zuby, ostatky šatstva a knoflíky.

Prokurátor má za to, že jde o místo zločinu: Lidské tělo bylo podle všeho rozkouskováno a pak zřejmě spáleno i s nějakým mrtvým zvířetem. Zda jde navíc o tělo mrtvého Němce, musí teprve zjistit laboratorní zkouška v Paříži.

Sedmatřicetiletá partnerka zmizelého vypověděla, že se asi týden po připlutí na ostrov seznámili s domorodcem, který německého muže pozval na lovecký výlet. Domácí lovec se však brzy vrátil se zprávou, že Němec měl nehodu a potřebuje pomoc. Němka se pak zmatená vrátila z džungle s tím, že ji domorodec sexuálně obtěžoval a přivázal ke stromu. Byla sice sto se z pout osvobodit, ale od té chvíle není stopy ani po jednom z mužů.

Německý pár se vydal na cestu kolem světa v dubnu 2008 z Turecka. Se 14 metrů dlouhou lodí dospěl koncem srpna do Francouzské Polynésie, kde chtěl několik měsíců pobýt.