Vos Thalassa vyzvedla uprchlíky nedaleko libyjských hranic. Po vzbouření migrantů se námořníci museli zamknout v hlavní kabině a vyčkat na pomoc, o kterou si zavolali do Říma.

Ilustrační foto
Migranti našli novou trasu. Přes Španělsko v červnu přešlo šest tisíc lidí

K lodi později připlulo jiné plavidlo, Diciotti, které migranty vzalo k sobě na palubu a nyní je s nimi na cestě do sicilského přístavu Trapani. Salvini se nicméně ve středu před novináři nechal slyšet, že jakékoli přistání u břehů Itálie v tuto chvíli nepřipadá v úvahu.

„Tohle teď neexistuje. Všichni pachatelé, kteří posádce vyhrožovali nebo byli agresivní, by měli skončit ve vězení,“ prohlásil Salvini. Pakliže by k vylodění přece jen došlo, budou podle něj muset „násilničtí piráti opustit loď v poutech“.

Migranti na trase přes moře, ilustrační foto
Na Maltu migranti zřejmě nezamíří, „diktát“ Italů země odmítla

Již dříve Salvini, který je také zástupcem předsedy tamní vlády, zakázal zakotvení v italských přístavech jakýmkoli plavidlům neziskových záchranářských organizací. Dodal pak, že tyto společnosti podporují obchod s lidmi a příliv migrace do Evropy.

„Nedovolím jakékoli přistání, dokud nebudu mít pro italský lid jistotu, že tito delikventi, nikoli uprchlíci, kteří násilím unesli loď, stráví nějaký čas za mřížemi a co nejdříve budou poslání zpátky domů,“ řekl Salvini.

Angela Merkelová.
Pod Merkelovou se kývá křeslo. Způsobí migranti pád německé vlády?

Očekává se, že loď by měla na Sicílii po několikahodinovém zpoždění dorazit během čtvrtka.

Ročně připluje z Libye do Evropy kolem 150 tisíc uprchlíků.
Nigerijští migranti zažalovali Itálii. Vadí jim, že je vrací zpět do Afriky