Městští úředníci z města Amarillo žádají o pomoc každého, kdo by jim mohl říci, co je záhadný tvor zachycený na kameře v tamní zoo zač.

Šok zaměstnanců

Podle zpravodajského kanálu News Channel 10 zaznamenaly bezpečnostní kamery v zoo 21. května kolem půl druhé ráno neidentifikované stvoření, které se plížilo kolem obvodového plotu. Zaměstnanci zoo si podivné postavy všimli, když procházeli záběry pořízené bezpečnostními kamerami, a dosud vůbec netuší, o jakého tvora se jedná.

Bezradní jsou také představitelé města, kteří záznam zveřejnili částečně v naději, že se zjistí pravdu, ale také proto, aby se všichni mohli bavit hádáním, co by to mohlo být.

Návrhy přicházejí houfně, i když je jasné, že pravděpodobně nikdo nemá skutečné tušení, o jakého tvora se jedná. Všichni se ale rozhodli, že se záznamem z kamer trochu pobaví.

Čupakabra či Demogorgon?

Jedním z nejoblíbenějších tipů byl „člověk v chlupatém obleku“, jak mnozí psali, i když se nabízí otázka, jak se uprostřed noci dostal až k plotu zoo a co tam dělal.

Jiní navrhovali, že by to mohl být legendární americký tvor Čupakabra, zvíře, které se prý potuluje po nocích a pije krev jiných zvířat.

Kdesi ve francouzských lesích se skrývá tajemná bronzová soška sovy, jejíž nálezce by měl získat podobnou ze zlata a drahokamů. Ilustrační foto
Záhada zakopané sovy. Nevinná hra se změnila v posedlost lovců pokladů

Pokud by se skutečně jednalo o tohoto bájného tvora, byla by to odpověď na otázku, co zvíře dělalo v blízkosti dalších živočichů. Na druhou stranu by to ale vyvolalo mnohonásobně víc otázek o tom, zda-li je Čupakabra opravdu skutečná.

Fanoušci seriálu Stranger Things od Netflixu zase poukázali na to, že to vypadá jako obludný Demogorgon..

Skutečná odpověď ale zatím zůstává ve hvězdách. Vypadá to ale, že jako trénink lidské fantazie funguje na výbornou.

Záhada UAO

V tuto chvíli se o něm mluví jako o „neidentifikovaném amarillském objektu“ anglicky „Unidentified Amarillo Object“ neboli UAO.

Vizualizace UFO. Pentagon hlásí až 400 setkání.
Pentagon odtajnil informace o UFO: Hlásí čtyři sta setkání, vše prověřuje

Michael Kashuba, ředitel odboru parků a rekreace města Amarillo, řekl pro News Channel 10: „Rádi bychom od lidí slyšeli, co by to mohlo být. Fotografie je opravdu skutečná."

V prohlášení zveřejněném na stránkách města Kashuba dodává: „Je důležité poznamenat, že tento subjekt se nacházel mimo amarillskou zoologickou zahradu." Podle policistů se neznámý tvor nepokusil dostat do zahrady, nezranil žádné zvíře ani člověka a nedopustil se žádné trestné činnosti ani vandalismu.