Večer si všichni čtyři stěžovali, že jim není dobře. Ráno našli tři z nich mrtvé a jediná přeživší skončila v nemocnici. Hotelové hosty na Bahamách vyděsila záhadná smrt tří amerických turistů. Vyšetřovatelé doufají, že její příčinu odhalí pitva. Identitu mrtvých plánují zveřejnit v úterý.

Ve kterém z bahamských resortů se záhadná smrt tří lidí odehrála, úřady nesdělily. Novinářům se ale povedlo zjistit, že šlo o pětihvězdičkové ubytování Sandals Emerald Bay Resort v oblasti Exuma. „S hlubokým zármutkem můžeme potvrdit, že 6. května 2022 v Sandals Emerald Bay zemřeli tři hosté. Původně byly nahlášeny zdravotní problémy a podle našich protokolů jsme okamžitě přivolali zdravotníky. V tuto těžkou chvíli spolupracujeme při vyšetřování,“ uvedli zástupci luxusního resortu pro americký magazín People.

Vrah Anthony Sowell u soudu.
Clevelandský škrtič si budoval dům hrůzy. Bývalý mariňák měl po domě mrtvoly žen

Mrtvé našli ve dvou oddělených vilách. V jedné zemřeli oba její obyvatelé, ve druhé pak jeden muž. Žena, která tam pobývala s ním, je naživu. „Zdravotníci ji letecky transportovali do nemocnice v hlavním městě Bahamských ostrovů,“ uvedl zastupující bahamský premiér Chester Cooper.

Ten rovněž sdělil, že policie aktuálně nemá podezření na trestný čin, případem se ale zabývá. „Detektivové vyšetřují náhlé úmrtí dvou mužů a jedné ženy,“ zmiňuje magazín People.

Zdroj: Youtube

Těla v křeči

První tělo objevili zaměstnanci hotelu. „Při vstupu do ložnice našli ležet na zemi muže bez známek života. Obhlídka ukázala, že mrtvý nemá žádná viditelná zranění. Poté byla hlídka nasměřována do druhé vily, kde našla v koupelně muže přimáčknutého ke zdi. V ložnici na posteli pak objevili ještě ženu. Druhá dvě těla vykazovala známky křečí. Stejně jako u prvního u nich policisté nenašli žádné známky zranění,“ informuje policejní prohlášení.

Čínská Šanghaj během pandemie onemocnění covid-19, duben 2022
Horor v Číně. Důchodce dali do pytle na mrtvoly. On ale ještě žil, ukazuje video

Bahamský ministr zdravotníctví Michael Darville potvrdil, že všichni tři turisté, i žena, která skončila v nemocnici, si večer před smrtí stěžovali na zdravotní problémy. „Kvůli nevolnostem a zvracení navštívili kliniku, kde byli ošetřeni. Poté odešli do hotelu,“ píše list The Guardian.

Mezi ostatními hotelovými hosty se dle britských bulvárních médií údajně šíří informace, že Američany zabila vadná klimatizace. „Zdá se, že za smrtí našich sousedů mohla být vadná klimatizace, která způsobila únik toxické chladící kapaliny,“ vyjádřil se dle deníku Metro turista Chris Coucheron-Aamot na sociální síti Facebook. Jeho příspěvek je už ale v tuto chvíli smazán.

Žena je stabilizovaná

Novinářům se mezitím podařilo zjistit identitu dvou obětí - konkrétně jednoho mrtvého muže a ženy, která přežila. Šlo o manžele Vincenta a Donnis Chiarellovi. Stanici ABC News to potvrdil jejich syn Austin. Pětašedesátiletý muž a jeho šedesátiletá manželka ze státu Alabama prý na Bahamách oslavovali výročí svatby.

Donnis už z Baham převezli do nemocnice na Floridě. Její stav je dle dostupných informací stabilizovaný a přežije.

Žena se již také setkala se svým synem a popsala mu, co prožila. „Vzbudila se a můj táta tam ležel na podlaze. Ona měla oteklé nohy i ruce a nemohla se hýbat. Křičela, aby někdo přišel,“ řekl Austin Chiarella v telefonickém rozhovoru pro ABC News.