New York Times popisují nově vybudované francouzské zámecké sídlo nazvané Chateau Louis XIV. (Zámek Ludvíka Čtrnáctého) jako "nejdražší domov na světě". Rozsáhlý zámek byl prodán v roce 2015 záhadnému kupci, který se ukrýval za neznámými firmami s anonymními vlastníky. Nyní poradci saúdské královské rodiny potvrdili, že jeho skutečným majitelem je Salmán. 

Francouzský investigativní web Mediapart poukazoval na možné propojení korunního prince se zámkem už letos v červenci, saúdská vláda to ale odmátala komentovat. Podle časopisu Fortune trhl zámek, vyznačující se například vodotrysky, jež je možné ovládat prostřednictvím iPhonu, v době svého prodeje všechny rekordy.

Zámek vypadá zvnějšku jako šlechtické sídlo ze 17. století, postavené v barokním francouzském slohu podobně jako nedaleké Versailles. Ve skutečnosti jde ale o novostavbu vybudovanou developerskou společností. Stavba nahradila původní nemovitost z 19. století, již nechal developer srovnat se zemí.

Barokní fasáda tak skrývá moderní vybavení včetně kina, luxusního bazénu a vodního příkopu s průhlednou podvodní komorou, z níž lze pozorovat barevné koi kapry, kteří i v minulosti představovali častý doplněk zámeckých jezírek. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny zlatem a stropními malbami.

Celkový areál o rozloze 57 akrů dále zahrnuje upravené zámecké zahrady, obrovské fontány a přírodní bludiště.

Zpráva v New York Times vychází jen krátce poté, co princ nechal uvěznit v rámci své protikorupční kampaně desítky členů saúdské elity včetně knížat, ministrů a magnátů v pětihvězdičkovém hotelu Ritz-Carlton v Rijádu a propustil je až poté, co souhlasili, že odevzdají své údajně chybně nabyté zisky. Názor, že tento tvrdý zákrok provedl hlavně proto, aby vyřadil své politické soupeře ještě předtím, než se stane novým saúdským králem, označil Mohamed bin Salmán v listopadovém rozhovoru s Timesy za "směšný".

Podle New York Times Salmán koupil zámek prostřednictvím firmy, kterou spravuje prostřednictvím své osobní nadace Eight Investment Company.

Nejde přitom o první nákup luxusu prostřednictvím zprostředkovatele. Salmán je prý také skutečným kupcem obrazu Leonarda da Vinciho Salvator Mundi, který v listopadu za 450,3 milionu dolarů koupil nepříliš známý saúdský princ Bader bin Abduláh bin Mohamed bin Farhan al-Saud. Bader se totiž až dosud o umělecká díla nijak nezajímal. Za to je ale přítelem a blízkým spolupracovníkem korunního prince.