Podle biskupa se zázračně uzdravila z Parkinsonovy nemoci, když se modlila k zesnulému papeži. Uzdravenou řádovou sestru by rádi viděli věřící, i pochybovači, ale tak rychle to nepůjde. I když kdo ví. Už v pondělí se možná ukáže ve Vatikánu při zahajovací ceremonii, při níž se budou předávat shromážděná svědectví o papežově životě a jeho svatosti.

Jak zlá je Parkinsonova nemoc, věděl papež, občanským jménem Karol Wojtyla, velmi dobře, protože na její projevy před dvěma lety zemřel. O svém uzdravení už sestra Marie-Simon-Pierre zaslala poselství do Vatikánu. Citoval z něj včera deník Le Figaro. Uvedla, že Parkinsonovu nemoc u ní zjistili v roce 2001.

Prudce se začala zhoršovat od 2. dubna 2005, kdy Jan Pavel II. zemřel. Druhého června musila požádat představenou, aby byla zproštěna práce. Představená ji přemlouvala, a nakonec vyzvala, aby napsala jméno Jan Pavel II. Písmo prý bylo nečitelné.

Po návratu do pokoje však jeptiška pocítila touhu vzít pero a psát. „Jako by mi někdo říkal vem pero a piš. A písmo bylo velmi čitelné,“ cituje Le Figaro z poselství řádové sestry. V noci se potom prý jeptiška probudila, tělo už ji vůbec nebolelo.

Čtyři dny nato neurolog, který o ni čtyři roky pečoval, s překvapením zjistil, že příznaky Parkinsonovy choroby zmizely. „Blahořečení je řízení, vypadá jako soud. Vznášejí se důkazy o zázraku, pověřený činovník je zpochybňuje a vše rozhodne soudce,“ popsal Petr Kubín z teologické fakulty v Praze, co ještě bude třeba pro blahoslavení Karola Wojtyly udělat.