Pro zákon o zákazu útočných zbraní zvedlo ruku 217 zákonodárců, 213 jich bylo proti. V táboře oponentů byli i čtyři demokraté, mezi podporovatele se naopak zařadili dva republikáni. V Senátu ale zákon podle stanice CNN nemá příliš nadějí na úspěch, protože by pro něj muselo hlasovat nejméně 60 senátorů. Demokratických členů Senátu je ale pouze 48.

Zákaz prodeje některých druhů útočných střelných zbraní v USA platil v letech 1994 až 2004. Desetileté omezení, které nebylo nikdy obnoveno, bylo součástí rozsáhlého zákona o kriminalitě, na jehož tvorbě se výrazně podílel i současný prezident Biden, tehdy z pozice senátora.

Střelba na škole v americkém Texasu
Děti od krve, chaos a strach. Svědci popsali děsivé scény ze střelby v Texasu

Zákon o větší regulaci prodeje a držení zbraní schválil Kongres v červnu, přinesl ale spíše kosmetické změny. Zpřísnil prověřování nejmladších zákazníků nakupujících zbraně nebo rozšířil omezení týkající se pachatelů domácího násilí. Zákonodárci pro něj zvedl ruku poté, co v Uvalde zemřely skoro dvě desítky dětí poté, co ve škole střílel osmnáctiletý mladík vybavený poloautomatickou puškou.