Vyhrožování proběhlo už v únoru loňského roku, informace však byly zveřejněné až nyní, kdy případ projednal soud v německém Reutlingenu. Mladík, který dostal od soudu pokutu 4500 eur a test 50 hodin veřejných prací, poslal Schumacherovým e-mailovou výhrůžku. Cílil ji na závodníkova osmnáctiletého syna Micka, který je nadějným závodníkem a jde ve stopách svého otce. Loni se účastnil závodů ve formuli 4, od letošní sezóny jezdí ve vyšší F3. Vyděrač psal v únoru 2016, že ve formuli 4 dochází k nejrůznějším nehodám a ty mohou postihnout i Micka Schumachera. 

Mick Schumacher.
Schumacherův syn usedne v příští sezoně do formule 3

Policie neměla s vypátráním vyděrače velké problémy, kromě e-mailu poslala manželce závodníka Corině Schumacherové i číslo svého bankovního účtu. Právník mladého vyděrače řekl, že jeho klient mu nemohl spolehlivě vysvětlit, proč se k činu rozhodl. Kromě pokuty a veřejných ůrací yse musí 25letý muž podrobit psychiatrické léčbě.

Michael Schumacher ještě v barvách Mercedesu
Schumacher na tom bohužel není dobře, přiznal bývalý šéf Ferrari

Osmačtyřicetiletý Michael Schumacher získal sedm titulů mistra světa F1 a 99krát vyhrál Velké cenu. Při lyžování v roce 2013 utrpěl zranění hlavy, od té doby se neukázal na veřejnosti a rodina nesděluje podrobnosti o jeho stavu.

Zdroj: Youtube