Sudy s chemikáliemi ohrožují od dnešního dopoledne řeku Sung-chua ve městě Ťi-lin ve stejnojmenné provincii. "Záchranáři se snaží barely vylovit a místní úřady životního prostředí bedlivě kontrolují kvalitu vody v řece," napsala agentura Nová Čína s odvoláním na místní představitele.

Lidé umírají a ztrácí se, škody jsou obrovské

Přerušením dodávek elektřiny bylo postiženo město Kchou-čchien v provincii Ťi-lin. Ulice Kchou-čchienu byly zatopeny, když se ve středu z břehů vylily řeky Sung-chua a Wen-te a nádrž Sing-šan

Katastrofální povodně a sesuvy půdy v Číně si doposud podle čínských úřadů vyžádaly 823 mrtvých a 437 nezvěstných a ohrožují přibližně tři čtvrtiny země. Škody dosáhly v přepočtu zhruba 424 miliard korun, zničeno bylo okolo 680.000 domů a obydlí. Napjatě je sledována situace na přehradě Tři soutěsky, která je největším hydroelektrárenským projektem světa. Podle odborníků citovaných agenturou AP dnes přehradou protékalo 56.000 metrů krychlových vody za sekundu a úroveň hladiny dosahovala 158 metrů, což je o pouhých deset procent méně, než je maximální kapacita tohoto vodního díla.