Paradoxní situace vyvolala na sociálních sítích řadu pobavených komentářů. Novinář Jim Pickard z deníku Financial Times na svůj twitterový účet napsal: „Podporovatel brexitu sir Jim Ratcliffe tak moc miluje Velkou Británii, že se stěhuje do Monaka.“ 

„Další příznivec brexitu, který nás nabádal k přerušení vazeb s EU a pak oznámil, že utíká před zmatkem, který vytvořil. Sir James Ratcliffe se stěhuje do Monaka, kde si bude žít bez daní a vyhne se výsledkům noční můry jménem Brexit. Kdo bude další?“ ptá se zase člen skotského parlamentu Colin Beattie. 

Ze země odchází i čelní představitelé Ratcliffovy společnosti Ineos, Andy Currie a John Reece. Důvod jejich odchodu přitom není znám. Sídlo společnosti by totiž mělo zůstat v Londýně. Monako je však známým daňovým rájem a podnikatel podle všeho vlastní značný majetek na Azurovém pobřeží ve Francii.

Deník Daily Telegraph označil Ratcliffovo rozhodnutí za velkou ránu pro premiérku Theresu Mayovou. Odchod byznysmena a výrazného podporovatele brexitu, který v nedávné době začal nakupovat zavedené britské značky, jako například výrobce oblečení Belstaff, bude zřejmě vodou na mlýn pro příznivce setrvání v Evropské unii. 

Podnikatel byl v letošním roce vyhlášen nejbohatším mužem Velké Británie s jměním v hodnotě přesahující 21 miliard liber, v přepočtu více než 585 miliard korun. V červnu navíc od britské královy Alžběty II. získal rytířský titul.

V předchozích letech byl zapletený do několika kontroverzních kauz. Ve Skotsku například neuspěl ve snaze zvrátit zákaz frakování břidličného plynu a již předtím opakovaně kritizoval britské obchodní a daňové prostředí.