Weinsteinovi obhájci se podle soudních dokumentů odvolali na slova Jennifer Lawrenceové či Meryl Streepové, které k chování obviněného producenta neměly žádné výhrady. Lawrenceová například řekla moderátorce Oprah Winfreyové, že Weinsteina zná 20 let a vždy se k ní choval pěkně. Podle Streepové Weinstein při natáčení vždy vystupoval korektně.

Streepová se pak však proti jeho tvrzení ostře ohradila: „Používání mého prohlášení jako důkazu toho, že jiné ženy neobtěžoval, je ubohé. Tyto činy, kterých se měl dopustit, jsou jen jeho odpovědností," prohlásila. "A jestli je v soudním systému nějaká spravedlnost, zaplatí za to," dodala.

Harvey Weinstein
Obtěžování, znásilnění? Prokuratura žaluje i Weinsteinovu společnost

Newyorský soud totiž nyní projednává žalobu šesti žen, které měl Weinstein znásilnit. Producent však to, že by měl s některou z nich nedobrovolný sex, dlouhodobě popírá. Tato kauza odstartovala vlnu dalších obvinění, a to zejména prostřednictvím kampaně „MeToo“, která upozorňuje na nevhodné chování mužů vůči ženám, a to uvnitř i vně Hollywoodu.

Mezi ženami, které o producentově chování promluvily, jsou i hvězdy jako Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie.

Weinsteinovi právní zástupci Phyllis Kupferstein a Mary Flynnová však zpochybnili pravdivost tvrzení, že producent ženám vyhrožoval zničením kariéry, pokud si na něj budou stěžovat. Zde zmínili právě Gwyneth Paltrowovoou, která uvedla, že ji producent obtěžoval v roce 1994 během natáčení filmu Emma.

Kampaň Me Too
Osobností roku 2017 podle časopisu Time jsou lidé z kampaně #MeToo

O rok později Paltrowová dál s Weinsteinem spolupracovala a v roce 1998 získala dokonce Oscara za film z Weinsteinovy dílny. "Paltrowová se necítila natolik poškozena, že by odmítla znovu s Weinsteinem spolupracovat, a její kariéra nijak neutrpěla," uvedli obhájci.

Advokátníka Elizabeth Feganová, která zastupuje šest znásilněných hereček však uvedla, že její tým se těší na to, až bude "Weinstein a jeho spolupracovníci zodpovědní za desetiletí útoků a obtěžování." Obžaloba také uvádí, že producentova společnost roky fungovala téměř jako organizovaný zločin, kdy se snažila krýt jeho chování a nijak nezabránila útokům a obtěžováním na pracovišti.

Proto byla v minulých dnech podána žaloba i na jeho společnost. Ta se proti tomu ohradila s tím, že nikdo neměl ponětí o producentovu chování a že za své činy je zodpovědný výhradně on sám.

The Weinstein Company má za sebou řadu úspěšných hollywoodských snímků, k nimž v posledních letech patřily především díla režiséra Quentina Tarantina jako Nespoutaný Django či Osm hrozných.

Salma Hayek
Chtěl sex i lesbické scény, ozvala se Salma Hayek, další oběť Weinsteina