"Izrael musí přijmout požadavky palestinského lidu, jinak bude čelit dlouhé válce," napsal Hamdán podle agentury Reuters na své stránce na síti Facebook. Jeho vyjádření vrhá pochybnosti na možnost dosažení dohody.

Palestinská delegace po pátečním kole jednání sdělila, že se do Káhiry k dalšímu kolu vyjednávání vrátí dnes večer, aby rozhovory mohly začít v neděli. Dnes v noci by měli do Egypta dorazit rovněž Izraelci. V Pásmu Gazy nyní až do pondělka platí dojednané pětidenní příměří.

Podle informací izraelských i arabských médií se v pátek začal mezi znepřátelenými stranami rýsovat kompromis. Každá ze stran ale má pro dosažení trvalejšího příměří několik požadavků. Palestinci žádají hlavně uvolnění blokády Pásma Gazy, chtějí ale i vybudování přístavu a letiště v enklávě a propuštění palestinských vězňů. Izrael zase požaduje demilitarizaci Pásma Gazy, které ovládá militantní Hamas.

Podle izraelského deníku The Jerusalem Post už Palestinci souhlasili s tím, že vyjednávání o přístavu a letišti odloží prozatím na později, což by mohlo znamenat rýsující se kompromis. Izraelský ministr životního prostředí Amir Perec v pátek prohlásil, že se židovský stát nachází "uprostřed závěrečných, tedy těch nejdůležitějších fází jednání".