Ve svém čtvrtečním vyjádření zástupce šéfa UNICEF Justin Forsyth uvedl, že nerezignuje na svůj post kvůli „chybám“, kterých se dopustil při řízení Save The Children. Důvodem je prý „nebezpečí poškození“ nadace a jejích cílů v očích veřejnosti.

S rozhodnutím odstoupit přišel dva dny poté, co fond Save The Children, zabývající se právy dětí, připustil, že Forsythovy problémy se v organizaci interně řešily už v letech 2011 a 2015.

Podle současného vedení fondu Forsytha v minulosti už dvakrát bezvýsledně vyšetřovali kvůli obvinění z nevhodného chování, které proti němu vznesly tři různé ženy.

Britská stanice BBC informovala, že Forsyth měl posílat textové zprávy mladým stážistkám v jeho týmu. V nich se údajně tázal, co mají na sobě a líčil jim, co se mu na nich líbí.

Justin Forsyth opustil fond Save The Children v lednu 2016, aby se stal zástupcem ředitele Dětského fondu Organizace spojených národů.

Nadace UNICEF před časem sdělila americké stanici CNN, že o dřívějších prohřešcích svého vedoucího pracovníka ví. Přivítala však jeho rozhodnutí „poučit se z chyb minula a udělat krok vpřed“.