Soud ve městě Džajpur na severozápadě země k tomuto kroku přistoupil poté, co si jeden z občanů stěžoval, že veřejný projev náklonnosti - který nazval obscénností - ranil jeho city. Jak uvedla agentura AP, takovéto soudní případy proti celebritám jsou v Indii běžné.

Minulý týden rozhořčené davy v indických městech pálily Gerovy podobizny. Protestovaly tak proti chování tohoto amerického herce, který při akci na podporu boje proti AIDS v metropoli Dillí objal Shettyovou a několikrát ji políbil.

Gere a Shettyová se společně objevili v Dillí na tiskové konferenci, na níž upozorňovali na šíření viru HIV mezi indickými řidiči kamionů. Gere zde smějící se Shettyovou nejprve políbil na ruku, pak na obě tváře a poté ji objal, zaklonil a znovu jí zlíbal tvář.

"To už je trochu moc," řekla po vášnivém objetí herečka. Reakce veřejnosti ale označila za přehnané. Gere prý jen přehrával scénu ze svého filmu Smím prosit?

Shettyová se dostala do povědomí světové veřejnosti poté, co se objevila v britské verzi reality show Big Brother. Ve vile byla terčem rasistických poznámek, kvůli nimž se v Indii konaly masové demonstrace. Shettyová nakonec soutěž vyhrála.