Jedenáctiměsíční dítě, které kolaps desetipatrové budovy přežilo patrně díky tomu, že leželo v dětské postýlce a bylo zabaleno v teple, utrpělo velmi vážná poranění a bylo okamžitě transportováno do nemocnice. Podle agentury Interfax je jeho stav vážný a není jasné, zda přežije.

Exploze obytného domu v Magnitogorsku
Sedm mrtvých, desítky pohřešovaných. Na Uralu vybuchl dům, platí stav nouze

„Záchranáři odklízeli trosky, když uslyšeli zvuk podobný dětskému pláči. Dítě se jim podařilo opatrně vyprostit a předat ho do péče lékařům,“ řekl reportérům gubernátor oblasti Čeljabinsk Boris Dubrovskij. Ministerstvo zdravotnictví konkrétní informace neposkytlo, uvedlo však, že „doufá v nejlepší“.

Osm obětí

Neštěstí se odehrálo v pondělí okolo šesté hodiny ranní místního času. Desetipatrovou budovou otřásl výbuch plynu, po němž se část stavby, kde mělo trvalou adresu celkem 111 lidí, zřítila. Záchranáři museli evakuovat také obyvatele okolních vchodů. Gubernátor Dubrovskij vyhlásil v celém Magnitogorsku stav nouze.

Úřady doposud potvrdily osm obětí, mezi kterými podle agentury Interfax nejsou žádné děti. Podle dostupných informací se doposud 36 lidí pohřešuje. Šance na jejich přežití snižují nepříznivé teplotní podmínky. Rtuť teploměru v noci klesla až k minus 18 stupňům Celsia. V Čeljabinské oblasti byl vzhledem k tragédii vyhlášen na středu 2. ledna den smutku.

Sesuv půdy v indonéské vesnici Sirnaresmi
Déšť v Indonésii vyvolal sesuvy půdy. Patnáct lidí zemřelo, desítky se pohřešují