Maďarská policie provedla několik domovních prohlídek v Budapešti, v Kecskeméte, Zebegény a na dalších místech. Zbraň by mohla pocházet od jistého K.L., který žije v Zebegény.

Podle zjištění portálu mohl uvedený K. L. pistoli prodat za částku tři tisíce eur a osobně ji předat Tomášovi Szabóovi, který je ze střelby ve Veľkej Mači podezřelý.

Vyšetřovatelé přišli na to, že K. L. a Tomáš Szabó si před vraždou spolu telefonovali. Tématem jejich rozhovorů mohly být podrobností o prodeji upravené zbraně. Do případ je zapleten i další Maďar s iniciály K. I. R., žijící v Keckeméte. Ten si těsně před vraždou telefonoval s K.L. Oba v případu figurují jako svědkové, takže byli po výslechu propuštěni.

Čtyři stíhaní

Z úkladné vraždy jsou podezřelí čtyři lidé, všichni byli zadrženi na jižním Slovensku, nedaleko hranic s Maďarskem. Je mezi nimi bývalý policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó (podezřelý jako střelec), bývalý voják Miroslav Marček (jeho údajný řidič), trestně stíhaný podnikatel Zoltán Andruskó (podezřelý ze zprostředkování vraždy) a tlumočnice Alena Zsuzsová, která figurovala při objednání vraždy.

Jediný, kdo s policií spolupracuje, je Zoltán Andruskó. Podle jeho výpovědi si vraždu objednal podnikatel Marián Kočner, o kterém Kuciak rovněž psal, dodává server Aktuality.sk.

K úkladné vraždě novináře a jeho snoubenky došlo letos 21. února v Kuciakově domě nedaleko Trnavy. Investigativní reportér psal pro server Aktuality.sk o aktivitách podnikatelů na východním Slovensku a napojení italské mafie na nejvyšší patra slovenské politiky. Přičemž Kušnírová se stala náhodnou obětí.