Podle agentury Reuters jsou mezi zraněnými občané Číny, Japonska a Česka. Stav dvou Čechů, muže a ženy, však není vážný.

"Jsme s nimi v kontaktu. Naši pracovníci jsou na cestě do Chua-lien. Poskytnou jim potřebnou pomoc a konzulární asistenci. Jsou lehce zraněni a připraveni k cestě do Tchaj-peje, kde budeme vyřizovat další náležitosti," uvedl pro Českou televizi zástupce české Ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji Václav Jílek.

Oba Češi bydleli v hotelu, který zasáhlo zemětřesení. Okolní budovy se částečně zřítily.

Živel poničil mnoho silnic a výškových budov. Záchranné složky podle BBC pracují na vysvobození lidí z hotelu, který se při zemětřesení zčásti zřítil.

"Víme, že jsou nějací lidé uvězněni uvnitř - vidíme v hotelu světla," popsala pro BBC situaci Zeena Starbuck. "Lidé svítí svými mobilními telefony, abychom viděli, že tam jsou," dodala.

„Prezident požádal kabinet a související ministerstva, aby byl ihned spuštěn takzvaný záchranný mechanismus při neštěstích a aby co nejrychleji pracovali na vylepšení situace,“ uvedl ve zprávě prezidentský úřad Tchaj-wanu.

Hasiči doposud ze zřícených budov vysvobodili minimálně 28 lidí.

Po silném zemětřesení následovalo ještě několik menších otřesů. Lidé záchvěvy země údajně cítili i v hlavním městě Tchaj-wanu, Taipeji, které je vzdálené 160 kilometrů od epicentra.

Ostrov se nachází na pomezí dvou tektonických desek, zemětřesení zde není neobvyklým jevem.

Dnešní zemětřesení se stalo právě v den dvouletého výročí stejně silného zemětřesení, které v roce 2016 zabilo 117 lidí.

Čínská lidová republika považuje ostrov za svou provincii. Čínská republika, většinou nazývaná prostě Tchaj-wan, je dnes ale de facto nezávislý demokratický stát.