Řada budov byla poničena, včetně známých pagod v Pugamu, který je oblíbeným cílem turistů. Lehké zranění utrpěla při otřesech v Pugamu španělská turistka.

Zemětřesení postihlo především město Čauk, pocítili je ale i lidé v největším barmském městě Rangúnu i obyvatelé thajské metropole Bangkoku, jež se nachází východně od Barmy, a Bangladéše, který leží na západ od Barmy.

Jižně od Čauku zahynuly dvě nezletilé dívky, pod nimiž se odloupl kus břehu do místní řeky. Další osoba přišla o život a jedna utrpěla zranění při zřícení dílny na zpracování tabáku.

"České cestovní kanceláře v této době do Barmy klienty nevozí, protože je tam období dešťů. Většina cestovních kanceláří pořádá zájezdy až od října," uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

"Zatím od našich zaměstnanců víme, že v Čauku se zřítila třípatrová budova," sdělil představitel hasičů v oblasti. Místní obyvatelé rovněž uvedli, že spadly některé stromy a sloupy elektrického vedení.

"Můj dům se při zemětřesení rozkýval. Spousta lidí se vyděsila a vybíhala z budov," řekl Maun Maun Ťjo, místní představitel vládnoucí Národní ligy pro demokracii.

"Šel jsem zkontrolovat situaci ve městě. Některé budovy jsou popraskané a téměř se zřítily, ale neviděl jsem žádné lidi, kteří by byli vážně otřesy zasaženi," dodal.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo 143 kilometrů západně od města Meittchila, které má asi 100.000 obyvatel.