Mezi těmi, kdo se s někdejší první dámou Spojených států v poslední chvíli přišli rozloučit, byli i její manžel George Bush starší a syn George W. Bush. Mluvčí rodiny Jim McGrath v neděli uvedl, že se někdejší první dáma po řadě hospitalizací a po konzultaci s lékaři a svými nejbližšími rozhodla pro paliativní péči.

„Má žena, naše dcery a já jsme zarmouceni, ale naše duše se s tou ztrátou smířily, protože víme, že její také,“ uvedl George W. Bush.

K úmrtí se vyjádřil i exprezidentův mladší bratr, bývalý guvernér Floridy Jeb Bush. „Mám mimořádnou výsadu, že jsem mohl být synem neobyčejně laskavé, společenské, zábavné, milující, tvrdé, chytré a okouzlující Barbary Bushové,“ napsal na Facebook.

Jako manželka prezidenta USA reprezentovala Bushová svou zemi v letech 1989 až 1993. Nenuceným chováním, humorem a charitativní činností si získala náklonnost mnoha Američanů.

Se svým budoucím mužem Georgem W. H. Bushem se rodačka z New Yorku seznámila při studiu Smith College v Northamptonu ve státě Massachusetts. Svatba se konala v lednu 1945. Manželé měli šest dětí, nejstarší syn George W. Bush stál v čele USA v letech 2001 až 2009.