Nabi Tajimová, která byla od září 2015 nejstarší ženou v Japonsku, mohla být i nejstarší ženou celé planety, protože Violet Brownová, uvedená coby nejstarší seniorka v Guinnessově knize rekordů, zemřela v září 2017 (rovněž ve věku 117 let). Po její smrti stihli tvůrci Guinnessovy knihy Tajimovou coby její nástupkyni ještě uznat. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na japonská média. 

Pracovník obchodu skládá Coca-Colu do regálů.
Coca-Cola bude poprvé vyrábět alkoholický nápoj. Zatím jen pro Japonce

Nejstarším mužem na světě je v současnosti rovněž Japonec, 112letý Masazo Nonaka, oznámila organizátoři zápisů do Guinnessovy knihy rekordů letos 10. dubna.

Nabi Tajimová žila v posledních letech v pečovatelském domě pro seniory. "V lednu zeslábla, a tak byla převezena do místní nemocnice. V ní pak v sobotu zemřela v důsledku svého pokročilého věku," sdělil AFP mluvčí zdravotnického sektoru Susumu Yoshiyuki.

Japonsko je proslulé dlouhověkostí svých obyvatel a drží několik rekordů a žila v něm už řada držitelů titulu nejstaršího seniora na světě. Podle japonské vlády žilo v loňském roce v této zemi 68 tisíc lidí ve věku nad sto let.

Švédský dýdžej Avicii
Švédský dýdžej Avicii zemřel v Ománu, trpěl zdravotními problémy