Mezitím se podařilo policii identifikovat ženu, o které si mysleli, že je jeho matka. Ukázalo se, že dítě na toaletě letadla nechala dvacetiletá žena z Madagaskaru. Policie ji zatkla na ostrově Mauricius chvíli po přistání. Podle stanice BBC se incident stal 1. ledna.

Žena prvně popřela, že by chlapec byl její. Lékařské vyšetření ovšem potvrdilo podezření úředníků, že žena nedávno porodila.

Ilustrační snímek
Žena v letadle zjistila, že má covid. Čtyři hodiny cestovala na záchodě

Podezřelá i dítě jsou pod lékařským dozorem a těší se dobrému zdraví. Po propuštění z nemocnice ji policie plánuje vyslýchat a hrozí jí obvinění z opuštění dítěte. Podle BBC cestovala žena na Mauricius s dvouletým pracovním povolením.

I když jsou takovéto případy vzácné, nejedná se o jediné dítě odložené na záchodech letadla. V roce 2010 podobný případ oznámila stanice NBC News. Tehdy také našli novorozeně v odpadkovém koši poté, co ho jeho matka porodila při letu na Filipíny.

Takovýto způsob opuštění dítěte je ve většině zemí nelegální. O podobném případu, tentokrát při letu z New Jersey do San Francisca, už v roce 1989 informovala agentura AP. Ženu, která podobně jako předchozí dvě matky nechala své nemluvně v odpadkovém koši na záchodě letadla, za její čin odsoudili na šest měsíců ve vězení. 

Tragický pád balkonu v kalifornském univerzitním městě Berkeley, při němž v úterý zahynulo šest irských studentů, způsobila podle expertů dřevokazná houba na podpůrných trámech.
Jako jedna z mála přežila před šesti lety děsivý pád balkonu. Nyní náhle zemřela

V mnoha zemích jsou speciální místa, kde můžou matky odložit své děti bez toho, aby za to byly trestně stíhány. Ve většině případů je umožněno rodičům zůstat v anonymitě. I když se to může stát od státu měnit, zpravidla jsou taková místa v nemocnicích, u hasičů, na policejních stanicích nebo v kostelích.

V Česku se nejčastěji k odložení dětí používají babyboxy, což jsou vytápěné a klimatizované schránky, které chodí pravidelně kontrolovat zaměstnanci a matky tam mohou děti v bezpečí nechat. Většinou jsou boxy umístěné v blízkosti nemocnic.