"Měl jsem podivný sen, že někdo seděl u mé hlavy a také, že někdo skočil na přední sedadlo mého auta," řekl policistům Koerner. "Bylo to velmi neskutečné," dodal s tím, že si nejprve myslel, že jde o sen. 

Pařížské metro. Ilustrační snímek
Muže v pařížském metru popálil útočník neznámou kyselinou

Podle policie zloději auto ukradli a poté, když zjistili, že je uvnitř i jeho majitel, vůz urychleně opustili. Zpočátku však policisté Kornera podezřívali, že si celou událost vymyslel a vůz sám řídil. Musel se dokonce podrobit zkoušce na alkohol, která byla negativní.

Policisté jej chtěli zatknout

Muž si však podrobnosti příliš nepamatuje. "Probudil jsem se a kolem nabouraného vozu se shromáždili lidé," řekl. Ti na něj prý křičeli: "To je on, vylézá z auta!" Následně prý zahlédl vyryté koleje na trávníku před cizím domem a zničený keř. Uvědomil si, že to nebyl sen. 

Alexander Petrov a Ruslan Boširov na záběrech bezpečnostních kamer
Totožnost odhalena. Třetím agentem z otravy Skripala je Denis Sergejev

Koernera zachránily až záběry z bezpečnostních kamer u jednoho z domů. Na nich bylo vidět, jak dva lidé po nehodě z auta vyskočili a následně utekli. "Byla to až směšná situace," řekl. "Připadal jsem si jak v GTA," dodal s odkazem na oblíbenou počítačovou hru, při níž hráč ve vozidle krade auta a prchá před policií. 

Policie následně začala případ vyšetřovat jako krádež a po pachatelích pátrá. Záznamy však zatím nezveřejnila, protože jsou součástí vyšetřování.

Samuel Little
Vrah nakreslil své oběti. FBI doufá, že portréty přispějí k jejich identifikaci