Dnešní protesty začlay v poklidu. Lidé v davu zpívali Marseillaisu, tedy francouzskou hymnu, a na prezidentovu adresu provolávali Macrone, jdeme za tebou. K opakovaným střetům s policií začalo docházet, až když se průvod přiblížil k pařížskému Vítěznému oblouku.

Zde utvořily policejní obrněné vozy bariéru, které měly zabránit průvodu, aby se dostal na blízkou slavnou třídu Champs-Elysees, kam byl zakázán vjezd automobilů. 

Bezpečnostní sily použily slzný plyn a vodní dělo, aby zatlačily zpět některé protivládní demonstranty, kteří po nich házeli kameny a další předměty. Pařížská policie uvedla, že  zatkla nejméně 53 osob. 

Ještě před zahájením akcí policie oznámila, že bylo kvůli nedovolenému držení zbraní zadrženo 24 lidí. Na pořádek v Paříži bylo v sobotu vyčleněno 5000 policistů.

Další tisíce lidí se sešli i ve městě Bourges ve střední Francii. Úřady zde zakázaly pořádat shromáždění v historickém centru, vyčlenily na to prostorné náměstí Séraucourt. I zde docházelo k ojedinělým střetům s policií, kdy některí lidé házeli na policisty předměty a zapalovali v historických úzkých uličkách odpadky. Většina protestujících se však chovala mírumilovně.

Protesty pokračují navzdory slibům vlády

Francouzi těmito protesty poukazují na své ekonomické problémy. V protestech pokračují, i když vláda ohlásila opatření na zlepšení jejich situace a příští týden chce zahájit celonárodní dialog.

Některé z minulých protestů provázelo násilí a ničení zejména pařížského centra.