„Jill se roky potýkala s vlastní depresí. Ve středu se však její boj dostal k tragickému konci. V 50 letech si vzala život,“ cituje deník rodinné příslušníky.

Rodina také tvrdí, že její smrt souvisí s aférou producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze sexuálního obtěžování a ze znásilnění obvinily desítky žen.

Messicková dříve pracovala jako manažerka herečky Rose McGowanové, poté začala pracovat ve filmovém studiu Miramax pod vedením Harveyho Weinsteina.

Herečka Rose McGowanová však loni na podzim uvedla, že Weinstein ji v roce 1997 během festivalu nezávislých filmů Sundance znásilnil v hotelovém pokoji. Messicková se tak ocitla přímo uprostřed konfliktu.

McGowanová posléze tvrdila, že Messicková, která v té době byla její manažerkou, ji ve sporu proti Weinsteinovi nijak nepodpořila a nakonec s ním spolupracovala i na dalším filmovém projektu.

Rodina Messickové tvrdí, že McGowanová jí sice o incidentu s producentem řekla, ale sama ho neoznačila za znásilnění. McGowanovou obvinila z toho, že se jen snažila pošpinit jméno a pověst manažerky. 

„Jill byla obětí nové kultury neomezeného sdílení informací a ochoty přijmout prohlášení jako fakt," uvedla rodina v dlouhém prohlášení, které deník získal. "Rychlost rozšiřování dezinformací o ní, které nemohla ovlivnit, bylo pro ní zničující. Jill podpořila každou ženu, která se chtěla s veřejností podělit o své temné zážitky. Byla silná a věrná, měla své stinné stránky, ale rozhodně nebyla lhářka," dodala.

Jméno producentky se objevilo znovu ve zprávách nedávno, když Rosie McGowan propagovala svojí memoárovou knihu. Zde se o Messickové zmínila v tom smyslu, že jí žena tehdy jen poradila, aby tuto událost viděla jen jako něco, co jí do budoucna posílí," píše. "Vyděsilo mě to. Jak mohla říci něco takového žena, které jsem věřila? Byla jsem zděšená," uvedla v knize. 

Právníci Weinsteina v lednu také citovali e-mail od Messickové, kde jej producentka hájí. V něm se uvádí, že McGowanová souhlasila se společnou koupelí ve vířivce s Weinsteinem, ale později toho litovala. 

Aféra Jill, která roky trpěla bipolární poruchou a depresemi, zlomila, tvrdí její rodina. „To, že znovu a znovu viděla své jméno v titulcích spolu s Harveyho zoufalou snahou hájit se, bylo pro ni zničující," napsali v prohlášení.