Žena policii sdělila, že se s americkým hudebníkem setkala v jednom z klubů nedaleko slavného pařížského bulváru Champs-Élysées. Údajná oběť podle francouzského deníku Closer odešla se zpěvákem na hotel, kde měla být znásilněna.

Brown a další dvě osoby byli zadrženi v pondělí a skončili ve vyšetřovací vazbě. Úředník, který pod podmínkou anonymity hovořil s reportéry agentury AP uvedl, že jedním ze zbylé dvojice zadržených má být Brownův bodyguard. Se zástupci rapperova vydavatele Sony Music se novinářům spojit nepodařilo.

Napadení Rihanny

Do konfliktu se zákonem se Chris Brown dostal již v roce 2009, když napadl svou tehdejší přítelkyni. Tou byla americká zpěvačka Rihanna, interpretka hitů jako Diamonds nebo Umbrella. Výměnou za zmírnění trestu se k násilnému útoku přiznal.

Od soudu si proto odnesl trest v podobě pětiletého probačního dohledu, jednoho roku terapie na téma domácího násilí a šesti měsíců veřejně prospěšných prací. Rozhodnutí tehdy vyvolalo vlnu kritiky mezi fanoušky mladé zpěvačky, podle kterých nebyl trest vzhedem ke způsobeným zraněním dostatečný.