Studium na Lékařské fakultě UK v Plzni ukončila Milena Králíčková v roce 1996 a od té doby je věrná oboru gynekologie a porodnictví. Jako sekundární lékař na Gynekologicko-porodnické klinice FN Plzeň přivedla na svět stovky dětí. Protože se mnohokrát přesvědčila, jak nezbytná pro život dítěte a jeho matky je v některých případech přítomnost lékaře u porodu, není nakloněná domácím porodům. Považuje však za velmi důležitou podporu otce ve chvílích, kdy miminko přichází na svět. Věří totiž ve velkou moc lidské psychiky nejen v okamžiku zrození nového života. Stejně tak je přesvědčená o síle víry v uzdravení.

Třetí velmi důležitou oblastí jejího života je vědecká činnost. Akademickou dráhu nastoupila v Ústavu histologie a embryologie Lékařské fakulty UK v Plzni ve stejném roce, kdy ukončila studium na této fakultě. O tom, že je v ní velmi vážená, svědčí fakt, že pracuje jako vedoucí Ústavu histologie a embryologie a také v Biomedicínském centru, které je chloubou fakulty. Projekty, které vede, napomáhají zvýšení úspěšnosti léčby neplodnosti, která je stále aktuálnějším problémem současnosti.

Stejně významnou rolí je pro docentku Králíčkovou pedagogická činnost. Vede skupinky mladých vědců, doktorandů, studentů a má ráda, když jsou zvídaví, mají chuť pracovat a učit se, objevovat a pracují stejně jako ona nejen hlavou, ale i srdcem. Ne náhodou působí od roku 2014 jako prorektorka pro studijní záležitosti Univerzity Karlovy v Praze, je členkou vědecké rady Lékařské fakulty v Plzni a v létě tohoto roku ji čeká jmenování profesorkou Univerzity Karlovy.

Hlasovat pro ni můžete ZDE