Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SPECIÁL DENÍKU

Žena regionu

Sofie Kalyani Sarras, vizionářka, průvodkyně psychospirituálním rozvojem

Sofie Sarras je cestovatelka, vizionářka a inspirátorka. Především žena. Duchem rebelka. Profesně byla součástí reorganizace zdravotní péče v době po sametové revoluci. V pozdější době přispívala k zavádění hospicové péče do domácností. Další studium a svoje zkušenosti zhodnotila spolu s bývalým partnerem založením sebeborozvojové firmy Cestou Domu.

Beatrice Mohelníková Duchoňová, klinický onkolog

Beatrice Mohelníková je vynikající klinický onkolog a člen týmu Onkologické kliniky FNOL. Od svých mladých let vnímala profesi lékaře jako poslání a díky své inteligenci, talentu a píli na poli Klinické onkologie dosáhla značných úspěchů.

Jana Kárníková, sportovkyně

Jana Kárníková je nejlepší domácí koulařkou prvního desetiletí 21.století a mnohonásobnou mistryní republiky. Jedním z jejich největších úspěchů bylo 12. místo na mistrovství Evropy.

Dana Meca Franková, zakladatelka a majitelka vzdělávacího centra

Dana Luňáková založila a provozuje Vzdělávací středisko Heda v Bruntále. Snaží se dopřát vzdělávání v různých oblastech širokým vrstvám obyvatel nehostinného a drsného kraje Bruntálska.

Kateřina Kulhánková Čejková, předsedkyně společnosti IMPAKT

Kateřina Kulhánková Čejková je zakladatelkou společnosti pro aktivizaci periferií IMPAKT. Během studií se zapojila do programu "Studenti pro venkov" a vstřebávané vize průběžně uváděla v život na jihočeském venkově. Po narození čtyř dětí své aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí a obnovu kulturního dědictví rozšířila i do oblasti podpory rodičovských kompetencí i sociálně a ekonomicky znevýhodněných.

Šárka Slavíková, sociální pracovnice a předsedkyně spolku Amelie

Šárka Slavíková působí v neziskové organizaci Amelie, z.s., která bezplatně poskytuje psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Šárka zde pracuje jako sociální pracovnice a patří mezi jednu z nejlepších profesionálek na poli zdravotně sociální péče.

Marie Macková, VŠ pedagog Havířov, MPSV - věcný gestor

Marie Macková působí na Vysoké škole sociálně správní v Havířově, kde se zaměřuje na problematiku paliativní péče v sociální práci a současně pracuje na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde zodpovídá za ověření a nastavení nových modelů sociální práce.

Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka o.p.s. a maminka

Gábina Křivánková je spoluzakladatelkou yourchance o.p.s. a maminkou dvou dětí. Její neutuchající víra v to, že nezáleží na minulosti, ale na dnešních rozhodnutích, aby budoucnost každého člověka mohla být šťastná a úspěšná, je inspirací stovkám mladých lidí z dětských domovů zapojených do projektu Začni správně, stejně jako kolegyním a kolegům, kteří v yourchance pracují na dalších projektech.

Ivana Skřítecká, manažerka, radní města

Ivana Skřítecká se přes 20 let věnuje oblasti partnerských, mezilidských vztahů a zlepšování kvality života lidí. Z její soukromé praxe vzniklo několik stovek nových partnerských dvojic a manželství. K velkým úspěchům patří také přes 143 nově narozených dětí do stabilní rodiny.

Lada Kocourková, farářka

Lada Kocourková je farářkou v náboženské obci Církve československé husitské v Semilech již bezmála dvacet let. Po svém nástupu na místo farářky se rozhodla otevřít dveře kostela doslova všem. Hned zpočátku se jí podařilo zrekonstruovat stavbu prvorepublikového kostela tak, že se stal kulturní památkou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT