Lenčiny aktivity pomáhají zvyšovat kulturní prestiž jejího rodného Ústí nad Labem i celého Ústeckého kraje. Díky Lence vystupují na severu Čech umělci, kteří sklízejí obdiv na celém světě. Eva Urbanová, Štefan Margita, Jaroslav Svěcený, to jsou namátkou jen některá z velkých jmen. Pojmem jsou i její adventní benefiční koncerty, jejichž výtěžek přináší světlo do životů méně šťastných spoluobčanů. Tento rok může Lenka s nadšením sledovat pokroky, které díky nákladné léčbě dělá tříletá Leonka, postižená mozkovou obrnou.

Lenka je milující matkou dvou dětí. Iniciovala projekt Skákejme pro zdravé srdce, který děti vede k pohybu, ke zdravému životnímu stylu a k zájmu o bližní. V září, v předvečer Mezinárodního dne srdce proběhne již 2. ročník. V centru města se opět sejdou stovky školáků se známými sportovci, umělci, lékaři a záchranáři. Bude se skákat přes švihadla, děti získají spousty zajímavých informací rad a doporučení, které je budou provázet jejich životy. Lenka neskrývá snahu rozšířit aktivitu po celé republice. Hovoří s politiky, oslovuje vhodné partnery, které nakazí svou energií a svými ambiciózními plány. Třeba cílem, aby životy zachraňující defibrilátory nalezly místo v každé základní škole v této zemi. Stacionární defibrilátor odhalila Lenka s ústeckou paní primátorkou 21. června na Kostelním náměstí. Prostředky spojené s pořízením a instalací tohoto přístroje jsou dílem prvního ročníku programu Skákejme pro zdravé srdce jejího Nadačního fondu Energie pomáhá. Lenka bude i nadále rozdávat radost svým zpěvem. Loni vydala CD pod názvem Láska věčná a veškerý výtěžek z prodeje věnovala právě nadačnímu fondu. Na podzim chystá další album.

V červenci se objeví na plátnech kin ve filmu Úsměvy smutných mužů. Vznikl na motivy románu ústeckého spisovatele J. Formánka. Jeho kulisu vytváří Ústí a Ústecký kraj.

Hlasovat pro ni můžete ZDE