Už páteční předpověď pro rakouské Alpy nevěstila nic dobrého. Mělo sněžit a hlavně se čekalo, že viditelnost bude kvůli mlze špatná. "Takže jsme na to byli připravení, dalo se to čekat," řekl v rozhovoru s ČTK Bank. "Bylo jasné, že to budou chtít odjet za každou cenu a že zkrácení je jediné možné východisko," prohlásil.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární sjezd v Kitzbühelu si podmanil Jansrud, Bank v elitní dvacítce

To ho ale mrzelo. I proto, že v druhém tréninku mu vypnula lyže a neprojel si spodní část závodu, kde se dnes rozhodovalo o medailích. "Zkrácení nikdy není dobré, obzvlášť pro mě jako pro technického závodníka. A když jsem měl z tréninků najetý hlavně ten vršek, tak mě to mrzelo."

Dole si v druhém tréninku neprojel obávanou levotočivou odkloněnou zatáčku Hausberg, jediné náročné místo dnešního ani ne minutového závodu. "Chyběl mi tam ten jeden průjezd, nebyl jsem si jistý nejlepší stopou a neposlal jsem to tam tak, jak by se hodilo. A v tom dnešním sprintu mě to stálo desetinky," posteskl si.

"Je to tam ošidné. Stačí, když najedeš o metr jinak a už tě to snese. Neměl jsem tam jistotu jako kluci, kteří tam jeli agresivněji," popisoval. Na krátké trati přitom dnes rozhodovaly setinky. Bank se o 19. místo dělil se třemi sjezdaři, za ním byli další dva jen o setinu zpět.

Delší sjezd by mu seděl víc

"Bylo to krátké, víceméně hlavně pro diváky, z lyžařského hlediska to byla rovinka a Hausberg. Kdo dnes trefil tuhle jednu zatáčku, tak na tom byl dobře," konstatoval.

Celý sjezd byl vždy pro Banka výzvou, byť tam letos jel poprvé od karambolu před čtyřmi lety. V zádech měl dobré výsledky, deváté místo na nejdelším sjezdu ve Wengenu a navíc páteční medailový úspěch.

"Delší sjezd by mi seděl víc, ale víceméně panuje spokojenost. Nikdy jsem tady nebodoval," upozornil na největší pozitivum. "Ale věřil jsem si na to, i když po pátku jsem byl hodně unavený."

I proto je rád, že si nic neudělal a neopakovala se čtyři roky stará událost a vážný pád na posledním skoku. "Cítil jsem se dobře, ale dostal jsem se včera až o půl deváté na hotel, což člověka může trochu psychicky nahlodat, když se dostane do postele ve dvanáct," přiznal.

K MS je optimistický

Nicméně jede na úspěšné vlně, víc si věří a výsledky se dostavují. "Je to tak, že některé kopce mi vyhovují víc, některé méně. Dosud jsem vždycky v závodech udělal nějaké chyby a přišel jsem o pozice. Trénovali jsme a makali, takže myslím, že máme dobře našlápnuto na Beaver Creek," zmínil blížící se mistrovství světa.

Jeho úspěchy vyvolaly vlnu gratulací a uznání. Na sociálních sítích mu lidi blahopřejí, gratulací má plný telefon. "Ještě jsem neměl vůbec čas se na to podívat. Budu se tím muset prohrabat, je to extrémní. Ale včera to bylo absolutně brutální, neměl jsem ani minutu," dodal.