Bank měl těžký pád na světovém šampionátu při kombinačním sjezdu a dlouho to vypadalo, že jeho kariéra je u konce. Po nehodě byl chvíli v bezvědomí a vyvázl jako zázrakem bez vážnějšího zranění. Zlomený kotník ho však dlouho trápil a přemýšlel proto, zda bude pokračovat. Nakonec se rozhodl, že bude lyžovat dál a věnovat se pouze sjezdům.

V dnešním závodu bylo na Bankovi vidět, že od začátku nejede bezhlavě a možná i trochu šetří bolavý kotník, který poprvé musel zvládnout plné zatížení. Dojel na třetí mezičas, kde měl na průběžně vedoucího Filla ztrátu 1,61 sekundy. Pak ale neprojel pravotočivou zatáčku.

Bankovi neseděla hlavně hrbolatá trať, kvůli níž ho kotník bolel. "Horní část trati nebyla špatná, ale ještě to nějak nefunguje," řekl Bank. "Bohužel nejsem ještě v té kondici. Myslel jsem si, že to bude lepší, ale lepší se to pomalu," přiznal. "Kotník není tak špatný, ale hlava mě kvůli bolesti na těch hrbech brzdí. Chyběla aktivní jízda, která je tady potřeba."

Podobný názor měl i jeho bratr a kouč Tomáš Bank. "Nemá ještě moc dobrou formu, ale nejel zase tak úplně špatně," hodnotil trenér. "Vyjela mu tam levá noha, ještě není tak akceschopná," objasnil příčinu chyby. Právě levý kotník měl Bank zraněný. "Snad se to bude zlepšovat, tady ty závodní kopce jsou trochu něco jiného, než ty kopce, na kterých jsme dosud trénovali," uznal Bank.

Svindal, olympijský vítěz z Vancouveru v super-G, vyhrál devátý sjezd SP v kariéře a celkově už 26. pohárový závod. V Lake Louise vybojoval sedmý triumf. Dočkal se ho rok po přetržení achilovky, kvůli čemuž vynechal celý minulý ročník. Třetí místo obsadil Američan Travis Ganong, který ztratil na vítězného Svindala 36 setin.

Závod poznamenala vážná nehoda pětadvacetiletého rakouského sjezdaře Markuse Düragera. V závěru jízdy ztratil rovnováhu, dostal se do rotace a po krkolomném pádu skončil bez lyží v ochranných sítích. Závod byl na dlouhou dobu přerušen, Düragera dopravila helikoptéra do nemocnice. Má zlomenou nohu a zápěstí.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - sjezd: 1. Svindal (Nor.) 1:47,29, 2. Fill (It.) -0,01, 3. Ganong (USA) -0,36, 4. Fayed (Fr.) -0,53, 5. Janka (Švýc.) -0,57, 6. Franz (Rak.) -0,62, 7. Paris (It.) -0,68, 8. Mayer (Rak.) -0,70, 9. Jansrud (Nor.) -0,77, 10. Guay (Kan.) -0,84, …Bank (ČR) nedokončil.

Pořadí SP (po 2 závodech): 1. Svindal 107, 2. Ligety (USA) 100, 3. Fill a Fanara (Fr.) oba 80, 5. Ganong a Hirscher (Rak.) oba 60.