Čtyřnásobná účastnice mistrovství světa v klasickém lyžování a jedné zimní olympiády Kateřina Razýmová definitivně končí s profesionální kariérou běžkyně na lyžích.

Rodačka z Domažlic se loni vrátila do vrcholového sportu po mateřské pauze, ale i přes několik oslnivých výsledků a vylepšení kariérního maxima se rozhodla stoprocentně věnovat rodině.

Kateřina Razýmová na Tour de Ski
Hlavním hlídačem byla ségra, říká Razýmová o sezoně po narození dcery

„Končím závodní kariéru,“ uvedla Razýmová na webu czech-ski.com. „Hlavním důvodem mého rozhodnutí je, že čas, který jsem investovala do přípravy potřebné pro závodění na nejvyšší úrovni, byl čím dál tím víc na úkor času, který jsem potřebovala věnovat dceři. Bohužel už jsem zkrátka neměla sílu obě tyto povinnosti bez výčitek svědomí zvládat,“ vysvětlovala maminka roční dcery Izabely.

Vydařený comeback po porodu

Razýmová po sezoně 2020/21 kvůli těhotenství přerušila kariéru. Po červnovém porodu naskočila do kolotoče běžeckého lyžování na Tour de Ski a hned na první akci se předvedla ve velmi dobrém světle. Dařilo se jí při výběhu na Alpe Cermis, kde zaznamenala jedenáctý nejlepší čas. V celkovém hodnocení jí patřila 17. příčka.

I v dalších závodech se pravidelně umisťovala v nejlepší dvacítce, na MS v Planici si 13. příčkou ze skiatlonu dokonce zapsala kariérní maximum. Vydařil se jí i závěr sezony. Ve Falunu skončila na klasické desítce devátá, v Lahti byla v závodě na 20 km klasicky třináctá.

I jako máma dokáže držet krok se světovou špičkou.
Jaká byla Tour de Ski s dcerou? Náročná a hezká, usmívá se Razýmová

Fanoušci se těšili na její plnohodnotný návrat, ale vzhledem ke zmíněným okolnostem lyžařka SC Plzeň se sportem končí.

„Vážím si té ohromné podpory, které se mi dostalo po návratu k závodění po mateřské pauze. Díky ní jsem v poslední sezoně dosáhla nejlepšího výsledku na vrcholné akci a kvůli tomu se mi nekončí vůbec snadno," přiznala, že rozhodování o konci kariéry nebylo vůbec jednoduché.