Nástupkyně Kateřiny Neumannové touží po jedné z „placek“; po vydařených závodech v Itálii a Novém Městě se zdá, že medailové hrozny pro ni nemusely viset vysoko.  

„Chci do závodů jako vždycky nastoupit s tím, že v nich nechám úplné maximum, abych si na konci mohla říct, že jsem udělala pro výsledek všechno, co šlo. To je pro mě nejdůležitější. Uvidíme, na co to v daný okamžik, v daný den, bude stačit. Na těchto akcích je to hra o malých detailech, rozhoduje i štěstí, jak to člověku v tu konkrétní chvíli sedne,“ ví moc dobře usměvavá blondýnka.

Čeká vás 5 kilometrů volně a 15 kilometrů klasicky s hromadným startem. Na který závod si věříte více?
Patnáctku jsem jela jen jednou v životě, takže to bude skoro moje premiéra, jsem na to sama zvědavá. Pětku jsem v této sezoně jela dvakrát, obecně je to hodně nevyzpytatelné. Zatím jsem měla možnost porovnat se soupeřkami v OPA Cupu, takže nevím, jak jsou na tom ostatní holky ze Skandinávie, Ruska a Ameriky. Je tam určitě obrovská konkurence. V těchto zemích je kvalitních závodnic opravdu spousta. Bude to hodně náročné.

Poslední závody se vám povedly, všechny čtyři, ve kterých jste nastoupila, jste vyhrála. Uklidnila vás ta vítězství ve smyslu, že na to máte?
Spíš mě to hodně překvapilo, protože jsem to opravdu nečekala. Příprava nebyla absolutně ideální, byly tam obrovské rezervy, nějaké zdravotní komplikace, i přes to všechno se mi ty závody podařily, což mě moc těší.

V Lahti díky těm výsledkům budete za favoritku. Přijímáte tu roli?
Vůbec si to nepřipouštím. Jak už jsem řekla, chci být v cíli závodu s tím, že jsem udělala maximum. Tenhle pocit musím mít, ať budu dvacátá, osmá, pátá nebo výš. Snažím se od tlaku úplně izolovat a nepřipouštět si ho, protože jinak se člověku závodí špatně, nese určitou tíhu, což pak nemá pozitivní vliv na výkony.

Na posledním juniorském světovém šampionátu vám medaile jen těsně unikla. Jste díky tomu pro Lahti více motivovaná?
Určitě je to něco, na co nikdy nezapomenu, protože medaile byla tak strašně blízko… Od té doby jsem si několikrát kladla otázku: Co když už nikdy nebudu takhle blízko? Vůbec nevím, co od mistrovství světa čekat, ale půjdu do toho naplno.