Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová nepatří mezi sportovkyně, o kterých po ukončení závodní kariéry přestane být slyšet. Dvojnásobná mistryně světa a držitelka svou stříbrných olympijských medailí před několika lety vzbudila značný rozruch svou nezvykle otevřenou autobiografickou knihou.

Česká štafeta (zleva) Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr se stříbrnými medailemi ze Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Ilustrační snímek
Děti, televize, podnikatelé. Podívejte se, co dělají bývalí úspěšní biatlonisté

Popsala v ní svůj boj s depresemi a poruchami příjmu potravy, stejně jako vztahy v biatlonové reprezentaci, které podle ní měly k harmonii daleko. Ne každého tím potěšila, řada aktérů se na Soukalovou docela naštvala.

Později se stala fešná sportovkyně výživným soustem pro bulvár, který propíral bouřlivý konec jejího manželství s bývalým badmintonistou Petrem Koukalem. I jinak k sobě Soukalová přitahuje dost pozornosti, což ostatně jen podtrhlo představení jejího nového projektu – celovečerního filmového dokumentu.

Podívejte se trailer:

Zdroj: Youtube

„Doufám, že film dodá energii a sílu lidem, kteří se nenacházejí v dobré životní situaci, myslí si, že třeba hůř být nemůže. Motivace není nikdy dost a já doufám, že můj příběh někomu pomůže,“ citovala ČTK vyjádření Soukalové na tiskové konferenci k filmu s názvem „Pravda se pořád vyplatí“.

Tři lidé odmítli účast

Režisér Petr Větrovský už má za sebou filmové portréty dalších sportovních hvězd Attily Végha a Jana Kollera. Se Soukalovou natáčel dva roky a snažil se, aby ve snímku vystupovali i lidé, kteří by nabídli odlišný, „opoziční“ pohled. Například její bývalé soupeřky, ale i šéf biatlonového svazu Jiří Hamza či někdejší trenér Soukalové Ondřej Rybář.

„Trvala jsem na tom, aby se nabídla možnost výpovědi i lidem, s nimiž byly v určitých obdobích třecí plochy,“ řekla Soukalová. Tři lidé prý natáčení odmítli – trenér Jindřich Šikola, reprezentační kolegyně Veronika Vítková a rovněž bývalý manžel Petr Koukal.

Olympijská vítězka Hanna Öbergová má z biatlonového MS v Novém Městě na Moravě bronz ze smíšené štafety. Ilustrační snímek
Švédští biatlonisté na Česko nevzpomínali v dobrém. Z plesnivého hotelu utekli

Soukalová k 98 minut dlouhému dokumentu uvedla, že nejde o zfilmování její kontroverzní knihy „Jiná“, ale spíš jakési pokračování.

„Jsou tam i věci z minulosti, které jsem nikdy nikomu neřekla. Je tam i ztvárněná další etapa, dalších šest let mého života,“ prozradila celková vítězka Světového poháru v sezoně 2015/2016 a Sportovkyně roku 2017. Film má vstoupit do kin 7. března.