České kvarteto si v první části štafety počínalo skvěle. Mikyska i Krčmář výborně zastříleli i dobře běželi a pohybovali se v kontaktu s čelem. Mareček běžecky ztrácel, ale i tak předal jako čtvrtý se ztrátou sedmi sekund na medaili.

Finišman Hornig se na trati nedokázal měřit s nejbližšími soupeři. Při střelbě vleže neminul, ale na druhé položce musel třikrát dobíjet. Ze střelnice odjel jako šestý, ale ještě ho předstihl Ital Tommaso Giacomel, jenž na něj po střelbě ztrácel zhruba 25 sekund. Stejně jako ženy tak i muži skončili ve Vysočina Aréně sedmí.

Norským favoritům situaci zkomplikoval už na prvním úseku Sturla Holm Laegreid, který musel na trestné kolo. Už Tarjei Bö je ale na druhém úseku dostal do čela a jeho bratr Johannes Thingnes náskok ještě navýšil. Finišman Christiansen jel pro zlato, před poslední položkou vedl o více než minutu, ale pak selhal. Po třech trestných kolech se propadl na třetí místo a pak alespoň ve finiši udolal Francouze Quentina Fillona Mailleta.

Markéta Davidová
Zlato z biatlonové štafety jde do Francie. Češky dojely sedmé

Norové, kteří ve Světovém poháru dominují, na mistrovství světa podruhé za sebou nevyhráli. Po loňském titulu Francouzů je tentokrát předstihli Švédové. Samuelsson projel cílem s náskokem necelých 12 sekund.

Mužský program MS v Novém Městě na Moravě vyvrcholí v neděli závodem s hromadným startem se začátkem v 16:30.

Muži (4x7,5 km): 1. Švédsko (Brandt, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) 1:16:22,6 (0 trest. okruhů + 9 dobíjení), 2. Norsko (Laegreid, T. Bö, J. T. Bö, Christiansen) -11,8 (4+11), 3. Francie (Perrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) -12,8 (3+13), 4. Německo -51,6 (1+8), 5. USA -1:22,2 (0+8), 6. Itálie -1:44,1 (1+11), 7. Česko (Mikyska, Krčmář, Mareček, Hornig) -1:48,0 (0+6).