České kvarteto štafetu znamenitě rozběhlo. Voborníková zvládla obě střelby s čistým štítem a na předávce měly Češky z pátého místa ztrátu pouhých osmi sekund na medailové umístění. Charvátová se na druhém úseku prala dokonce o druhé místo, jenže ze střelecké položky musela zamířit na trestné kolo a propadla se ze třetí příčky na desátou.

Davidová ve své štafetové části dvakrát dobíjela, vytáhla českou čtveřici na šesté místo, ale ztráta na medaile v té době byla už přibližně minutová. Podobně jako Charvátová pak musela za netrefené terče na trestné kolo i Jislová. Na mezičas přijela jako šestá v pořadí, ale v závěru závodu ji předběhla ještě Polka Jakielová. Od stupňů vítězů nakonec české biatlonistky byly vzdálené více než minutu, na vítěznou Francii pak ztratily téměř dvě a půl minuty.

Vytrvalostní závod mužů ovládl Nor Johannes Thingnes Bö, Tomáš Mikyska skončil desátý. Ve Vysočina Areně se připomínal i valentýnský svátek.
OBRAZEM: Triumf norských bratrů a Češi na trati. Dorazil i svatý Valentýn

Francouzky mířily za zlatem už od úvodních metrů a nic na tom nezměnil ani slabší úsek Chauveauové, po němž se favoritky propadly až na deváté místo. Braisazová-Bouchetová vrátila svou zemi opět do čela, Simonová pak sice na stojce třikrát minula, Francie ale i tak mohla slavit premiérové ženské štafetové zlato z mistrovství světa v historii.

Obdivuhodný výkon předváděly prakticky po celý závod Estonky, nakonec se ale před ně na třetí místo dostaly Němky. Propadly Norky, které zejména závěrečná položka Tandrevoldové, na níž vedoucí závodnice Světového poháru netrefila ani jednu z prvních pěti ran a nakonec musela třikrát za trest kroužit kolečko, přinesla až desáté místo. Dokonce ještě o místo níže dojely obhájkyně světového triumfu z Itálie.

Ženy (4x6 km): 1. Francie (Jeanmonnotová, Chauveauová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) 1:15:00,8 (2 trest. okruhy + 11 dobíjení), 2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -38,3 (1+12), 3. Německo (Hettichová-Walzová, Grotianová, Voigtová, Schneiderová) -1:14,2 (0+9), 4. Estonsko -1:40,1 (0+11), 5. Ukrajina -2:08,8 (0+10), 6. Polsko -2:14,6 (0+3), 7. Česko (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová) -2:22,7 (2+12).