Michal Krčmář na Böa s jednou chybou ze střelby vleže ztratil minutu a tři čtvrtě a byl jednoznačně nejlepším českým biatlonistou. Od první desítky ho před sobotním stíhacím závodem dělí přibližně tři sekundy. Na třetího Nora Vetleho Sjaastada Christiansena ztrácí zhruba půlminutu.

Ve Vysočina Areně odstartuje sprintem mužů další kolo Světového poháru v biatlonu
Na Vysočině startuje biatlonový svátek. Do akce jdou české opory i mladé naděje

Ostatní čeští reprezentanti se trápili na střelnici a na nejlepší nestačili. Do bodované čtyřicítky se prosadili díky 36. místu Adam Václavík a o tři pozice horší Tomáš Mikyska. Do stíhačky proklouzl jako šedesátý Jakub Štvrtecký. Jonáš Mareček obsadil po čtyřech trestných kolech 76. pozici.

Bö už měl jistý celkový triumf ve sprintu před začátkem dnešního závodu, protože jeho nejbližší konkurent Sturla Holm Laegreid z Vysočiny musel odcestovat kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Norský fenomén vyrazil na trať se startovním číslem dva, a když ani jednou neminul, bylo brzy prakticky jasno o vítězi, i když někteří elitní biatlonisté včetně Krčmáře ještě nevyrazili na trať.

Biatlonové závody ve Vysočina Areně se vždy těšily velkému zájmu fanoušků
KVÍZ: Biatlonisté míří na Vysočinu. Vzpomenete si na detaily z minulých závodů?

Stejně jako na nedávném světovém šampionátu v Oberhofu skončil za Johannesem Thingnesem Böem druhý jeho starší brat Tarjei. Rovněž byl na střelnici bezchybný, ale prohrál o půl minuty. Třetí Nor Christiansen už ztratil přes minutu.