Smíšená štafeta se dlouho držela v boji o třetí místo, ale před finišmanku Jislovou se po poslední střelbě dostala Itálie a v závěru také Německo. O vítězství soupeřily od poloviny závodu Francie s Norskem, nakonec se radovali Quentin Fillon Maillet, Émilien Jacquelin, Justine Braisazová-Bouchetová a Lou Jeanmonnotová.

„Nechala jsem tam úplně všechno, co jsem měla. Mrzí mě spíš ta jedna rána na střelnici, protože pak bych měla dostatečný náskok,“ řekla České televizi Jislová. „Byl to moc hezký kolektivní výkon a krásný začátek sezony,“ dodala.

Štafetu rozběhl Krčmář, který dobíjel jen jednou a předával na čtvrtém místě. Karlík se na stojce těsně vyhnul trestnému kolu, navzdory čtyřem chybám čtvrtou příčku udržel.

Davidová dobíjela třikrát, Jislová se po bezchybné ležce posunula na třetí místo. Vstoje ale jednou minula a doběhla těsně za čtvrtým Německem.

„Bylo to sakra rychlé, úplně neskutečné tempo od prvního kola. Jsem rád, že jsem to na střelnici dokázal udýchat a ustát,“ uvedl Krčmář. „Mrzí mě ta stojka, to bylo myslím trochu zbytečné. Vlastně jsem si i trochu myslela, že ta první rána spadne. Docela mě překvapilo, že nespadla. Jsem ráda, že jsem to pak dobila, a na trati jsem byla ráda, že mám s kým jet,“ řekla Davidová.

Českou dvojici zradila střelba

Mareček s Voborníkovou nabrali manko už po první střelbě. Dvaadvacetiletý biatlonista dvakrát dobíjel a po další chybě při položce vestoje předával s více než půlminutovou ztrátou patnáctý. Voborníková na svém úseku opravovala jen jednou, přesto se pořadím neposunula.

Ve druhé části závodu zbrzdily Marečka další dvě chyby vleže, díky stoprocentní stojce ale předal Voborníkové štafetu do závěrečného úseku na dvanáctém místě. Třiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí ještě na každé položce jednou opravovala, v závěru však předběhla Kanaďanku Emmu Lunderovou a Polku Natalii Sidorowiczovou a dokončila dvanáctá.

K radosti domácích fanoušků zvítězili Samuelsson, Hanna Öbergová. Švédská dvojice byla po prvním úseku kvůli čtyřem chybám Samuelssona sedmnáctá, bezchybná Öbergová ale vzápětí vytáhla štafetu na třetí místo.

Ve druhé polovině závodu se Švédové propracovali i díky rychlému běhu do čela a zvítězili o více než 13 vteřin před norskou dvojicí Sturla Holm Laegreid, Juni Arnekleivová. Třetí byli s dvěma trestnými koly Francouzi Fabien Claude a Julia Simonová.