Biatlonistky byly i počtvrté v sezoně mezi nejlepší osmičkou. Minulý týden skončily v Oberhofu šesté, v prosinci obsadily osmou příčku v Hochfilzenu a šesté místo v Östersundu. Příští štafeta se uskuteční v únoru na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Třiadvacetiletá Voborníková rozjížděla závod i počtvrté v sezoně. Rodačka z Vrchlabí dobíjela vleže dvakrát, vestoje ale byla stoprocentní a předala Charvátové na čtvrté příčce. O šanci na dobrý výsledek přišly Norky, které se propadly po dvou trestných kolech Marit Skoganové.

"Když ulítne jedna rána, tak to se stane, ale abych ji musela dobíjet nadvakrát, to byla má střelecká zbrklost. Stojka mě ale potěšila. Věděla jsem že je tu poklidná střelnice a na trati jsou minimální rozdíly. Jsem ráda, že to vyšlo," řekla České televizi Voborníková.

Charvátová se poprvé v sezoně vyhnula trestnému kolu. Při střelbě vestoje sice dvakrát dobíjela poslední terč, přesto dokončila úsek na osmém místě se ztrátou 37 vteřin na čelo. "Byla to škoda. Až se mi vrátila vzpomínka, kdy jsem tu střílela tři, čtyři roky zpátky a měla podobné problémy. Zaplať pánbůh jsem to zvládla," uvedla Charvátová.

Po devíti letech přebraly v Novém Městě na Moravě členky štafety biatlonistek bronzové medaile z olympijských her v Soči. Medaili ukazuje Eva Puskarčíková.
Zářivý úsměv a speciální bodýčko. Puskarčíková čeká miminko s italským partnerem

Také Davidová nechávala dlouho zapomenout na předchozí nepovedené štafety. Vleže nechybovala, vestoje se jí ale dlouho nedařilo sestřelit druhý terč. Přestože se také vyhnula trestnému kolu, její ztráta po třech opravách narostla na minutu a 43 vteřin.

"Ta střelba 0+1 v základu není špatná, ale chtělo to dobíjet hned. Snažila jsem se co nejlépe zastřílet ten základ a pak na ty dobíjené jsem se už klepala a bála se, abych nešla na kolo. Poslední ránu jsem odkládala asi na pětkrát a modlila se, abych ji trefila," líčila Davidová. "Doufám, že mi to pomůže. Mám ale od včerejška v hlavě tolik věcí, že jsem ráda, že jsem ten závod vůbec dnes zvládla," doplnila Davidová.

Finišmanka Jislová českou pozici lehce vylepšila. Opravovala jen jednou a v závěrečném kole předstihla Rakušanku Dunju Zdoucovou. Češky ztratily v cíli na vítězné Francouzky přes dvě a půl minuty.

Výsledky SP v biatlonu v Ruhpoldingu - ženy - štafeta (4x6 km): 

1. Francie (Jeanmonnotová, Richardová, Chauveauová, Simonová) 1:08:44,5 (0 tr. okruhů+4 dobíjení), 2. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, Brorssonová, E. Öbergová) -8,7 (0+3), 3. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Preussová, Kebingerová) -46,7 (0+3), 4. Švýcarsko -1:22,3 (0+7), 5. Ukrajina -1:36,1 (0+4), 6. Itálie -1:40,7 (0+9), 7. Česko (Voborníková, Charvátová, Davidová, Jislová) -2:33,1 (0+8).