Norský biatlon řeší nepříjemnou situaci. Jedna z jeho výrazných postav, olympijský šampion a několikanásobný mistr světa Sturla Holm Lagreid totiž doplatil na poněkud nestandardní suchý trénink. „Dostali jsem zásobníky na hotelu, ne na stadionu jako jindy. Když jsem později absolvoval jako obvykle suchý trénink, vyšel výstřel proti zdi,“ vysvětloval nešťastný Lagreid incident, za který přišla diskvalifikace ze závodu, s níž závodník souhlasil.

Markéta Davidová v Lenzerheide
Zlepšená střelba vynesla Davidové místo v desítce. S tímhle už se dá závodit, ví

Událost řešila dokonce i policie. „Byl jsem na policii několik hodin, sepsali se mnou hlášení, ale řekli, že to nejspíš nebude mít žádné následky,“ oddechl si. Situací se nyní zabývá Mezinárodní biatlonová unie (IBU). Ta spolupracuje se švýcarskou policií, aby následně rozhodla, zda přijme nějaká další opatření.

Nezvyklý postup 

Z nešťastné záležitosti si biatlon zřejmě vezme ponaučení.

„Bydleli jsme velmi blízko stadionu. Padl návrh, aby si startovní čísla a munici závodníci vyzvedli na hotelu a ne v buňce na stadionu, aby mohli jít rovnou na trať,“ vysvětloval sportovní ředitel norského biatlonového týmu Per Arne Botnan, proč k nezvyklému postupu došlo.