V kategorii mužů i žen drží česká reprezentace kvótu pěti míst. Někteří reprezentanti mají své jisté už nyní. Pochopitelně se jedná o jedničky týmů, Markétu Davidovou a Michala Krčmáře. Ti se do A týmu dostali na základě svého umístění v celkovém hodnocení Světového poháru uplynulé sezony.

Kateřina Razýmová
Razýmová je těhotná, vynechá olympijskou sezonu: Načasování úplně nevyšlo

Sesongstart Skiskyting
Sobota - sprint
11.40 ženy
13.55 muži
Neděle - hromadné závody
10.45 muži B
12.30 ženy
14.15 muži A

Toto duo jistě doplní Mikuláš Karlík jako juniorský vicemistr světa. Na první závody do švédského Östersundu pocestují i Lucie Charvátová a Jakub Štvrtecký. „Oba prokázali svou výkonnost v přípravě při testech a závodech na kolečkových lyžích. Zároveň jsme přihlédli k jejich výkonům v uplynulé sezóně,“ prozradil reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář.

O zbylé pozice se bude bojovat nyní v norském Sjusjøenu. Víkendové závody, spriny a závody s hromadným startem, prověří aktuální výkonnost českých reprezentantů. „Na startu budou především norští a francouzští biatlonisté, což je velmi kvalitní konkurence. Pro nás to budou rozjíždějící, ale částečně i nominační závody. Na základě jejich výsledků vybereme zbylé dva muže a tři ženy pro Světový pohár. Všichni mají šanci dát o sobě vědět a vybojovat si místo v týmu,“ potvrzuje český kouč.

Na start se vedle Čechů a zmíněných týmů Norska a Francie postaví reprezentace Belgie, USA, Litvy a Estonska. U žen by měly být na startu i biatlonistky Ukrajiny a Austrálie. „Vracíme se na lyže. Jde sice jen o kontrolní závody, ale cítím napětí i radost, že to konečně začíná. Už se těším,“ netajil lídr týmu mužů Michal Krčmář.

Ondřej Bank.
Bank připravuje Fernstädtové helmu, Ledecké píše, že je její největší fanoušek

Biatlonisté se po soustředění a závodech v Norsku vrátí devatenáctého listopadu domů. O pět dní později vyrazí do Švédska. Nový ročník Světového poháru odstartuje v Östersundu sedmadvacátého listopadu individuálními závody žen a mužů.