Zároveň ale výkony celé biatlonové rodiny pochválil a uvedl, že věří ještě v další medailové pozice.

Svými výkony ho potěšila v posledních dnech Markéta Davidová. „Teď se konalo juniorské mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. A už hned ve vytrvalostním závodě si Markéta vybojovala krásné třetí místo," nešetřil slovy chvály hned po prvním závodě jablonecké biatlonistky ředitel SKP Jan Matouš.

Markéta Davidová ale potvrdila hned v dalším startu, že je špičkou také ve sprintu. Na evropském šampionátu v Novém Městě na Moravě totiž vybojovala také zlatou medaili.

VŠICHNI CHTĚJÍ MEDAILE

O medailové pozice, jak potvrdil ředitel SKP Kornspitz Jablonec,bojuje také biatlonový B tým. „Náš B tým byl teď na IBU Cupu, na Slovensku. Tam se také rozhodovalo o důležitém. Ještě stále byla ve hře sestava na mistrovství světa, kterou jsme chtěli doplnit. V Rakousku na přípravě máme už teď osm lidí. A ve hře byli ještě Tomáš Krupčík, Jarda Soukup a také Jessica Jislová," vyjmenoval další úspěšné biatlonisty, adepty pro MS, Jan Matouš.

MISTROVSTVÍ SVĚTA!

A hvězdný biatlonový A tým v čele s Gabrielou Koukalovou a dalšími úspěšnými reprezentanty doposud trénoval v Itálii. „Byli v Anterselvě na přípravě, tvrdě trénovali a pak se hned přesunuli do dějiště konání Mistrovství světa, do rakouského Hochfilzenu. To odstartuje už ve čtvrtek 9. února," uvedl nejbližší termíny Jan Matouš. A jak stráví závodníci několik dnů před slavnostním zahájením a důležitými závody?

„Je to dost individuální. Přijedou tam, mají trochu volna a pak už pro ně začíná předzávodní režim. Projíždějí tratě, ladí formu, určí se, kam kdo bude nasazený. Začínají mix štafetou, kterou jedou dvě ženy a dva muži. Takže ostatní mají trochu víc volna. Ale pak už je čekají sprinty, obě stíhačky a další závody," informoval bývalý úspěšný biatlonista a dnes ředitel SKP Kornspitz Jablonec Jan Matouš.

UŽ TEĎ SE NA NĚJ TĚŠÍ

Jablonečtí biatlonisté budou mít možnost v letní přípravě vyzkoušet zcela nové zařízení, které by mělo přispět k maximálnímu výkonu. Prostory pro jeho instalaci už jsou připravené. „Na přístroj, jednoduše řečeno na běhátko, už čekáme. Je to náročná speciální kusová výroba, takže počítám, že tak v červnu bychom ho už mohli dostat. Kdybychom ho ale měli už v březnu a zahájili na něm vlastně předolympijskou přípravu, nezlobili bychom se. Ale musíme ještě vydržet," informoval Jan Matouš.

Kdyby se povedlo získat přístroj už na jaře, mohli by na něm biatlonoví reprezentanti absolvovat první testy. Ale i tak je příprava na „zázračném běhátku" nemine. „Do března to nevyjde. Výrobce se nám omlouval. Ale, bohužel, tak rychle to nejde. Je to náročný proces, který nebyl jednoduchý, od sehnání finančních prostředků přes podepsání smlouvy až po výrobu. Ale všechno je na dobré cestě," zdůraznil ředitel SKP.

Mistrovství světa v biatlonu se koná v rakouském Hochfilzenu od 9. do 19. února. Česko budou reprezentovat mimo jiné Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková nebo Ondřej Moravec. Na programu je 11 závodů.