Od zvláštního zpravodaje Deníku

Soukalová třikrát chybovala na úvodní střelbě v leže. „Přijela jsem vydýchaná, ruce se mi netřásly nervozitou. Ještě jsem si říkala, že podmínky jsou ideální a budu střílet na jistotu," kroutila hlavou Soukalová. „Potom jsem najednou nedala první, druhou, pak dvě jo… To mě docela překvapilo. A poslední zase ne. Opravdu vůbec netuším, čím to mohlo být," pokračovala.

To Vítková zastřílela bezchybně, po druhé položce držela třetí pozici. Jenže závěr běhu jí nevyšel. „Bohužel mi v tom kole prostě došly síly. Snažila jsem se, co to šlo, ale bohužel nešlo," posteskla si.

Na vítěznou Slovenku Anastazii Kuzminovou, která obhájila zlato z Vancouveru, ztratila 44 sekund. „Myslela jsem si, že s nulou budu výš," přiznala Vítková. „Se střelbou jsem spokojená, to mě může jenom nakopnout do dalších závodů," vyhlížela další starty.

Soukalová málem vylétla ze zatáčky

V biatlonovém areálu Laura v Krasnaje Poljaně narazily české reprezentantky na náročnou trať. „Sice se to nezdá, ale flinta má čtyři kila a na lyžích to je rychlost. Bylo náročné v dřepu držet čtyři kila navíc na zádech. V prvním kole jsem málem vylétla ze zatáčky," povídala Soukalová.

Letos ovládla čtyři závody Světového poháru a dlouho vedla celkové hodnocení. „Ale sprinty nemám moc ráda, neumím je," hlesla.

V běhu Soukalová excelovala

Do úterní stíhačky se kvalifikovaly všechny čtyři české biatlonistky. Ze 45. pozice i Eva Puskarčíková a z 50. místa Jitka Landová. Soukalová před stíhacím závodem ukázala slušnou běžeckou formu. „Kdybych se třeba trefila lépe, aspoň vím, že běžecky na tom nejsem tak špatně. Určitě mi to dává sebedůvěru," potěšilo čtyřiadvacetiletou Soukalovou.

V dobré výchozí pozici půjde do stíhačky Vítková. „Když se povede střelba, dá se jít hodně nahoru. Přede mnou to je ve vteřinách. Doufám, že dokážu co nejlíp zregenerovat a nabrat síly. Snad jsem se teď po třídenní pauze rozjela a sprint byl jen takové prošťouchnutí," přála si před dalšími starty pětadvacetiletá Vítková.

Biatlon:

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Kuzminová (SR) 21:06,8 (0 tr. okruhů), 2. Viluchinová (Rus.) -19,9 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -21,7 (0), 4. Oberhoferová (It.) -27,9 (0), 5. Bescondová (Fr.) -29,9 (1), 6. Wiererová (It.) -30,6 (0), 7. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -30,8 (1), 8. E. Gasparinová (Švýc.) -31,4 (0), 9. Domračevová (Běl.) -31,8 (1), 10. Bergerová (Nor.) -33,8 (1), …16. Vítková -44,0 (0), 29. Soukalová -1:10,7 (3), 45. Puskarčíková -1:54,1 (1), 50. Landová (všechny ČR) -2:10,1 (2).