Štafetu rozjela skvěle Jessica JIslová. Podle své tradice střílela přesně a předávala pátá. Tereza Voborníková musela vstoje dobíjet dva náboje, ale situaci zvládla a dojela sedmá.

Česká jednička Markéta Davidová se po divoké stojce, ve které soupeřky hodně chybovaly, posunula na druhé místo a úsek těsně za Norkami i dokončila. Spokojená se svým výkonem ale nebyla. "Vypadá to dobře, ale mohlo to být lepší. Nevím proč jsem se netrefovala, čtyři dobíjení je moc. Ještě jsem ve druhém kole spadla," prozradila Davidová v České televizi své komplikace.

Ester Ledecká.
Bylo to rodeo. Celou dobu jsem si říkala, že jedu blbě, smála se Ledecká

Charvátová odstřílela vleže čistě a jela v čele před Tandrevoldovou. Ve druhém kole ale ve sjezdu nezvládla pravotočivou zatáčku, na plotně spadla a sklouzla ze srázu mimo trať. "Zatáčka nebyla dobře připravená. Je to tam vyplužený, vysmykovaný. Neprojela jsem to profesionálně a bála jsem se od včerejška, trošku jsem tam brejkovala a kousla se mi hrana," popsala Charvátová.

Chvilku jí trvalo, než se vydrápala z hlubšího sněhu zpět nahoru. "To bylo, jako když se topíte. A měla jsem starost o zbraň, ale z této stránky jsem dobře dopadla," řekla Charvátová.

Pád na šesté místo

Před stojkou musela několikrát profouknout hledí, vyndat náboj z hlavně a vyměnit zásobník. Ulevila si při tom i jadrným slovem. Dvakrát dobíjela, ale na trestné kolo nemusela. "Naštěstí jsem to ustála, ale vteřin jsem tam ztratila moc," uznala.

Z boje o výhru klesla na šestou příčku. "Pak jsem chřadla a bála se, že mě dojedou," řekla, ale pozici už uhájila. Češky i tak zajely nejlepší štafetu sezony a třeba oproti minulému týdnu z Ruhpoldingu si polepšily o devět míst. Ve Světovém poháru byly na stupních vítězek ve štafetě naposledy před třemi lety v Oberhofu, kde mimo jiné i s Veronikou Vítkovou skončily třetí.

Markéta Davidová získala malý křišťálový glóbus za triumf ve vytrvalostním závodě.
Davidová slaví malý křišťálový glóbus. Je to boží, jásá biatlonová královna

V neděli jsou v Itálii na pořadu závěrečné závody před olympijskými hrami v Pekingu. Davidová a Jislová pojedou závod s hromadným startem a muži bez Michala Krčmáře štafetu.