Není jí nic jiného než zbrusu nová discplína. Tedy zbrusu nová, to bude pro okruh Světového poháru. Závodníci v nižších kategoriích už si jej vyzkoušeli a přinesl kladné ohlasy.  Světová elita by jej měla absolvovat během finále příštího ročníku v norském Oslu. Už na začátek tamního programu, v pátek, se pojede nejprve kvalifikace a posléze i finále disciplíny nazvané supersprint. 

A jak to celé bude vypadat? V kvalifikaci absolvuje každý závodník tři kilometrová kola se dvěma střeleckými položkami. Do finále se probojuje třicet nejlepších, kteří budou mít před sebou pět kilometrových okruhů, na nichž na ně budou připraveny čtyři střelby. Na každé z nich budou mít možnost jednoho dobíjení, pokud budou muset vyrazit na trestné kolo, čeká je navíc 75 metrů. 

Ještě před tím se biatlonisté sjedou do Nového Města na Moravě, kde startovali i letos, ovšem kvůli pandemii koronaviru bez přítomnosti diváků. Příští zastávka je naplánována na 11. - 14. března 2021. V programu budou sprinty, stíhací závody, smíšená štafeta i smíšená štafeta dvojic.