Při absenci nejblyštivější tuzemské hvězdy Gabriely Koukalové se tím víc čekalo od dalších reprezentantek. Eva Puskarčíková naznačila svůj potenciál sedmým místem ve vytrvalostním závodě, Veronika Vítková byla pro změnu osmá ve sprintu. Škoda, že umístění v první desítce nezopakovala i včera.

Ke kvalitnímu běhu nedokázala (pokolikáté už?) přidat i přesnou střelbu. Chybovala pětkrát, osudné byly hlavně tři minely na druhé střelbě vleže. „Po první střelbě jsem měla informaci, že si mám cvaknout doleva, což jsem udělala, ale asi to byla chyba,“ litovala Vítková v cíli.

Ve stíhačce byla nakonec dvacátá, Puskarčíková se čtyřmi chybami na střelnici obsadila 45. místo. „Dvacáté místo Verči není zas tak špatné, je za něj spousta bodů. Škoda té druhé položky, nevím přesně, co se tam stalo,“ komentoval nedělní závod trenér ženské reprezentace Zdeněk Vítek.

Veronika Vítková při střelbě
Biatlonistka Vítková před sezonou cítí formu: Snad pohodu přenesu do závodu

Mužská část biatlonového nároďáku v Östersundu v popředí výsledkových listin chyběla, nejlepší výsledek nabídl včera Ondřej Moravec. Ve stíhacím závodě se z 44. místa posunul až na 22. příčku. Bude tedy jeho vzestup formy pokračovat v dalších dílech Světového poháru?

„Cítil jsem se celkově lépe. Jde to nahoru, mohl jsem závodit prakticky s kýmkoli okolo,“ povídal v cíli Moravec. „Tenhle výsledek je pro něj určitě vzpruha. Čekáme, že na tom bude s každým závodem lépe,“ dodal reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář.

Autogramiáda biatlonistů v Praze: dorazil i Michal Šlesingr
Biatlonista Michal Šlesingr: Nechci se svazovat a zvyšovat na sebe tlak

A kteří biatlonisté vládnou v úvodu sezony? Mezi muži se po včerejším triumfu do čela průběžného pořadí vyhoupl hvězdný Francouz Martin Fourcade. Mnohem překvapivější jsou ale výborné výkony Němky Denise Herrmanové, která v Östersundu vyhrála sprint i stíhačku. Ještě na olympiádě v Soči přitom reprezentovala svou zem v běžeckém lyžování, až pak přešla k biatlonu. „Všechno mi tu vyšlo na jedničku, ale uvidíme, co bude dál. Když budou panovat jiné podmínky, nemůžu se opřít o takové zkušenosti jako ostatní holky,“ řekla Herrmanová. V průběžném pořadí je těsně druhá za Francouzkou Justine Braisazovou.

Světový pohár se nyní přemístí do rakouského Hochfilzenu. V pátek tam jsou na programu sprinty mužů a žen, další disciplíny následují o víkendu.