Zatímco areál si pilot Dominik Dvořák a brzdař Jan Šindelář pochvalují, z dalších poznatků úplně nadšení nejsou. Přísná epidemiologická opatření ale pochopitelně chápou a dodržují.

„Jsme buď v hotelu, nebo na dráze. Nikam jinam nemůžeme. Hlídají nás policisté i personál, jestli nosíme roušky,“ krčil rameny Šindelář. Bobisty ale v kempu zklamalo jídlo. „Nechutná nejen nám. Spousta bobistů tady shodila nějaké kilo. To je trochu překvapení.“

Ester Ledecká na minulé olympiádě získala dvě zlaté medaile.
Sto dní. Sportovní svět míří k další covidové olympiádě v Pekingu

Po příletu neměli bobisté pocit, že se ocitli v zemi, která příští rok pořádá olympiádu. „Nejsou vidět billboardy nebo maskoti. Ani atmosféra nevypadá, že by se tady na olympiádu někdo těšil,“ popsal své pocity Dvořák.

„Každý den chodíme na testy a dezinfikují nám celý hotel. Na konci budeme mít dvaadvacet PCR testů,“ prozradil Šindelář. „Ale jsme rádi, že jsme to tady mohli poznat a vyzkoušet si tobogan.“

Tým bobistů se chlubí trofejí za třetí místo v celkovém hodnocení Světového poháru.
Bobisté hodnotí sezony s rozpaky. Bereme to jako školu, řekl Dvořák

Dráha je podle bobistů impozantní. „Je zajímavé, že je celá pod stříškou a připomíná čínského draka. Zázemí je luxusní, máme k dispozici zakrytou rozcvičovací halu, kde je tartanový pás, jídelna a šatny,“ chválil Dvořák.

„Areál je rozsáhlý, ale je to tak pěkně udělané, že to nepůsobí megalomansky,“ doplnil Šindelář.